کوتاه از دانشگاه ها :

رتبه دوم تاثیرگذاری بر توسعه پایدار به دانشگاه الزهرا رسید

تهران- ایرنا- براساس نخستین رتبه بندی «اثرگذاری » موسسه تایمز ، دانشگاه الزهرا(س) جایگاه دوم کشور را در زمینه اثرگذاری بر توسعه پایدار از آن خود کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا ، دانشگاه الزهرا موفق شد در نخستین رتبه بندی 'اثرگذاری' موسسه تایمز (University Impact Ranking) بین 460 دانشگاه جهان رتبه بین 300–201 دانشگاه برتر جهان را به خود اختصاص دهد. این رتبه بندی به ارزیابی اثرگذاری اجتماعی و اقتصادی دانشگاه ها در تحقق اهداف 17 گانه توسعه پایدار سازمان ملل متحد می پردازد.
دانشگاه الزهرا در چند شاخص به ترتیب بالاترین امتیاز را کسب کرده است.
اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد ۱۷ مورد است که مؤسسه تایمز برای این رتبه بندی از ۱۱ مورد استفاده کرده است که شامل ، بهداشت و رفاه، آموزش کیفی ، برابری جنسیتی ، رشد اقتصادی، صنعت، نوآوری، زیرساخت ، کاستن از نابرابری، شهرها و جوامع پایدار، مسئولیت مصرف و تولید، اقدام آب و هوایی ، صلح، عدالت و نهادهای مقتدر و مشارکت برای نیل به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد است .
طبق رتبه بندی اعلام شده در سال جاری، دانشگاه الزهرا بعد از دانشگاه علوم پزشکی ایران در رتبه دوم دانشگاه های کشورقرار گرفت. در این رتبه بندی در مجموع 12 دانشگاه از ایران فهرست شده اند.

**انتصاب اعضای کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره شهید بهشتی
سید حسن صدوق، رئیس دانشگاه شهید بهشتی ضمن تقدیر و تشکر از دبیر و اعضای سابق کمیته کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره دانشگاه شهید بهشتی، دبیر و اعضای جدید این کمیته را منصوب کرد.

** خدمات علوم پزشکی شهید بهشتی به سیل زدگان
محمدرضا غفارزاده رزاقی، رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار کرد: در پی حادثه تاسف بار سیل اخیر در استان گلستان، فارس و بعضی مناطق تحت پوشش این دانشگاه، از جمله ورامین، دماوند، فیروزکوه و شمیرانات، تیم های حمایت روانی و اجتماعی مثل همیشه در صحنه حضور یافتند و به ارائه خدمات پرداختند.
**8398**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال