رئیس دانشگاه امام صادق:

رسالت دانشگاه ها تمدن آفرینی نوین است

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به مطالباتی که در آستانه چهله دوم انقلاب در بیانیه گام دوم رهبری مطرح شده است، گفت: انتظار می رود دانشگاه ها در این خصوص رسالت خود را در راستای افق تمدن آفرینی نوین ترسیم کنند.

حجت الاسلام حسینعلی سعدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اظهار کرد: توجه به تربیت کادر جوان و ایجاد برنامه ریزی در راستای تمدن نوین اسلامی از وظایف دانشگاه ها است.
وی درباره نقش دانشگاه ها در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب رهبری، عنوان کرد: بیانیه رهبر معظم انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب مباحث از جنس تئوریک و نظری دارد و در این راستا دانشگاه ها ظرفیت خوبی برای تحقق دارند.
سعدی با بیان اینکه ایران اسلامی امروز به نسل چهارم دانشگاه ها را با عنوان دانشگاه تمدن آفرین نیاز دارد، افزود: بیانیه گام دوم معطوف به تمدن نوین اسلامی است. جوانان و دانشگاه ها در حوزه مباحث نرم افزاری (برنامه ریزی) تمدن آفرینی و تحقق گام دوم بسیار نقش جدی و اساسی دارند.
رئیس دانشگاه امام صادق (ع) اظهار کرد: علاوه بر نقش آفرینی دانشگاه ها در تمدن آفرینی، کادر آفرینی در تراز تمدن نوین اسلامی نیز بر عهده آنها است. بنابر فرموده مقام معظم رهبری باید از نیروهای جوان، خلاق و مبتکر در این حوزه استفاده شود.
سعدی با بیان اینکه مسئولیت تمدن آفرینی بر عهده نخبگان است، عنوان کرد: در حوزه تربیت کادر در تراز انقلاب و تمدن اسلامی باید نخبه گزینی کنیم.
وی، برنامه ریزی صحیح برای تحقق آرمان ها را نیز از مسئولیت های دانشگاه ها عنوان کرد و گفت: جوان نخبه، مومن و انقلابی می تواند این رسالت را به نحو احسنت انجام دهد.
رئیس دانشگاه امام صادق (ع) در باره حفظ نخبگان و ارتباطات بین المللی نیز اظهار کرد: در خصوص نگهداشت نخبگان و ارتباط علمی باید در حوزه های مختلف بحث شود. شاید در برخی حوزه ها فضای ارتباط علمی با محیط های علمی دنیا و اعزام نخبگان برای تامین زنده بودن و نشاط علمی لازم باشد. بنابران نسخه کلی در خصوص فعالیت های دیپلماسی علمی وجود ندارد.
وی یادآور شد: باید از ظرفیت بالای محیط های علمی برای ارتقای سطح مجموعه ای از نخبگان و حفظ آنها که در داخل قرار دارند نیز استفاده شود.
بیانیه «گام دوم انقلاب» 22 بهمن ماه خطاب به ملت ایران و به‌ ویژه جوانان که به ‌مثابه منشوری برای «دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» خواهد بود توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد.
این گام دوم، انقلاب را «به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمیٰ (ارواحنافداه) است» نزدیک خواهد کرد.
**9465**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال