رئیس سازمان امور دانشجویان :

تیم‌های بازرسی به دانشگاه‌های مناطق سیل‌زده اعزام می‌شوند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام کرد که این سازمان از فردا (17 فروردین) تیم‌های بازرسی برای بررسی دقیق خسارت به دانشگاه‌های مناطق سیل‌زده اعزام می‌کند.

«مجتبی صدیقی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا در مورد اقدامات این سازمان برای بررسی آسیب‌های وارد شده به دانشگاه‌های مناطق سیل‎زده، اظهار داشت: در تعطیلات نوروز با دانشگاه‌های مناطق سیل‌زده در ارتباط بودیم و بر اساس گزارش‌های رسیده به تاسیسات رفاهی مانند خوابگاه‌ها و سلف سرویس‌ها خسارتی وارد نشده است.
وی در مورد ادامه تعطیلات در برخی دانشگاه‌ها نیز گفت: با توجه به شرایط خاص برخی از مناطق سیل‌زده و ضرورت آماده‌سازی شرایط حضور دانشجویان در کلاس‌ها، دانشگاه‌های استان‌های خوزستان و لرستان، با اعلام مسوولان یک هفته دیگر هم در تعطیلات قرار دارند. همچنین بر اساس بخشنامه معاونت آموزشی وزارت علوم به تمام دانشگاه‌ها اعلام و تاکید شد با تاخیر دانشجویان مناطق سیل‌زده در کلاس‌های درس، مساعدت بیشتری صورت گیرد.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد بازدید بازرسان این سازمان از دانشگاه‌های آسیب‌دیده نیز بیان داشت: در این بازدیدها، تاسیسات رفاهی دانشگاه‌ها مورد بررسی دقیق‌تر قرار می‌گیرد تا اشکالات احتمالی با کمک مسوولان دانشگاه‌های منطقه‌ای برطرف شود.
صدیقی یادآورشد: به نظر می رسد خسارتی به واحدهای دانشگاه‌های علمی کاربردی، پیام نور و غیردولتی‌ها در مناطق سیل زده وارد نشده باشد اما در مورد دانشگاه آزاد اسلامی اطلاعات کاملی نداریم و گزارشی هم از پیام نو و علمی کاربردی مبنی بر آسیب دریافت نشده است با این حال، شرایط این واحدها از شنبه (17 فروردین) بررسی می‌شود تا در صورت بروز مشکل احتمالی، نسبت به برطرف کردن آن اقدام شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: گزارش‌هایی مبنی بر خسارت به برخی تاسیسات دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان ارائه شده است و همچنین در دانشگاه لرستان، آب به آزمایشگاه‌های این دانشگاه وارد شده است که مسوولان در حال پیگیری برای راه‌اندازی مجدد آزمایشگاه‌ها هستند.
صدیقی با بیان اینکه در دانشگاه‌های استان گلستان نیز خسارت‌های زیادی گزارش نشده است، تصریح کرد: بر اساس گزارش‌ها دانشگاه لرستان خسارت بیشتری در حادثه سیل دیده است به همین خاطر تا بازگشایی راه‌های ارتباطی دو استان خوزستان و لرستان، کلاس‌های درس دایر نمی‌شود.
وی به تمهیدات وزارت علوم به منظور تامین مواد اولیه غذایی برای دانشگاه‌های مناطق سیل‌زده نیز اشاره کرد و گفت: پیش از شروع تعطیلات نوروز، نیازهای دانشگاه‌ها در تامین مواد اولیه غذایی از جمله گوشت تامین شده و در صورت بروز مشکل از طریق وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی همچنین صنعت، معدن و تجارت و با همکاری مسوولان استانی، نیازهای احتمالی دانشگاه‌های مناطق سیل‌زده برطرف می‌شود.
صدیقی با بیان اینکه سایر دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات ناشی از سیل در مناطق همجوار همکاری خوبی داشته‎اند، اظهار داشت: این دانشگاه‌ها با همکاری بسیج اساتید و دانشجویان در قالب کاروان‌های مدیریت شده به مناطق سیل‌زده همجوار سفر کرده‌اند تا وظیفه اجتماعی خود را برای حل سریع‌تر مشکلات به وجود آمده، انجام دهند.
بر اساس گزارش ایرنا، روز گذشته «محمدتقی نظرپور» معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 15 فروردین در گفت و گویی از وارد شدن خسارت‌ به دانشکده مهندسی دانشگاه لرستان خبر داده بود.
**9492**1883

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال