نماینده تهران: لازمه افزایش مشارکت در انتخابات، حضور سلایق مختلف سیاسی است

تهران- ایرناپلاس- یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره میزان مشارکت عمومی در انتخابات سال جاری مجلس می‌گوید: قاعدتاً اگر مردم برای حضور در انتخابات احساس محرومیت سیاسی نکنند، انتخابات پرشور خواهد بود.

علیرضا رحیمی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در تحلیل اینکه برخی بر این باورند که انتخابات سال جدید مجلس پرشور خواهد بود و در مقابل عده‌ای با استناد به اعتراضات موجود، با این نظر مخالفت می‌کنند، می‌گوید: نگاه مردم به مسائل سیاسی واقع‌بینانه است. در دوران انتخابات‌ها، کامل مشخص بوده است هرچه مشارکت مردم در انتخابات بیشتر باشد، وحدت ، همبستگی و امنیت ملی ما بیشتر خواهد بود. لذا مردم این نقش خود را باور دارند.

وی می‌افزاید: لازمه یک انتخابات پرشور، حضور چهره‌هایی از جریان‌های مختلف، احزاب و سلایق گوناگون سیاسی است. باید به‌گونه‌ای باشد که هیچ شهروندی که اراده می‌کند به‌عنوان کاندیدا در انتخابات حضور یابد، احساس محرومیت نکند. قاعدتاً حضور همه سلایق می‌تواند به افزایش مشارکت مردم منجر شود.

*کاهش نارضایتی‌های اقتصادی و افزایش مشارکت سیاسی

این عضو فراکسیون امید ادامه می‌دهد: اساساً جلوگیری از بداخلاقی‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی هم در صورت ساماندهی می‌تواند به افزایش حضور مردم در انتخابات منجر شود.

رحیمی در پاسخ به این پرسش که نارضایتی عمومی را می‌توان دلیل خوبی برای عدم حضور مردم در انتخابات دانست یا نه، می‌گوید: خیر. ممکن است مردم از وضعیت معیشتی و مشکلات اقتصادی که فشارهایی را به خانواده‌ها تحمیل کرده است، گله‌مند باشند، اما صحنه سیاسی را ترک نمی‌کنند. البته نباید به‌سادگی از مشکلات مردم عبور کرد و قطعاً دولت باید عزم خود را برای تغییر آن جزم کند و بر مبنای بودجه در این زمینه اقدام کند تا ان‌شاءالله شاهد تأثیر آن در افزایش حضور عمومی مردم در انتخابات‌ها باشیم. به شرطی که انتخابات به‌سوی تخریب افراد نرود و مردم از حضور خود در یک انتخابات سالم احساس رضایت داشته باشند.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال