ناظر عالی ستاد خدمات سفر کشور:

راهبرد گردشگری انبوه باید به گردشگری پایدار برسد

نوشهر - ایرنا - ناظر عالی ستاد خدمات سفر کشور با بیان اینکه مازندران قطب سیاحتی و مقصد گردشگری کشور است، گفت : باید از راهبرد گردشگری انبوه که مربوط به 70 سال پیش است به گردشگری پایدار برسیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مرتضی احمدی عصر شنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران که به میزبانی فرمانداری ویژه شهرستان تنکابن برگزار شد، افزود : مسافران به دنبال جاذبه هستند و باید محصول جدید ایجاد کنیم تا شاهد گردشگری پایدار در کشور باشیم.
وی بحث مازندران پاک را شروع گردشگری پایدار دانست و اظهار داشت : امروزه بحث حساب های اقماری گردشگری مطرح است که می تواند اثرات بسیار خوبی در اشتغال ، کسب و کار و درآمد سرانه ملی داشته باشد.
طرح مازندران پاک طرحی است که استاندار بومی مازندران از اواخر سال گذشته به اجرا گذاشت و بر اساس آن گردشگری نباید آسیبی به محیط زیست استان وارد کند.
در این طرح علاوه بر شهروندان مازندرانی و دستگاههای اجرایی استان ، گردشگران هم باید با جمع آوری زباله ، بر جای نگذاشتن پسماند ، احترام به محیط زیست و منابع طبیعی در پاک نگه داشتن مازندران مشارکت کنند.
ناظر عالی ستاد خدمات سفر کشور گفت : اگر می خواهیم جایگاه مازندران را به عنوان مقصد برتر کشور در حوزه گردشگری حفظ کنیم باید به سمت گردشگری پایدار حرکت کنیم.
** کاهش تعداد تصادفات فوتی و جرحی در نوروز 98
جانشین فرمانده انتظامی مازندران نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی پلیس راهور ناجا در استان گفت : از شروع طرح نوروزی پلیس راهور شاهد کاهش 19 درصدی تعداد مجروحین و 17 درصدی متوفیان در حوادث رانندگی استان بودیم.
سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی با انتقاد از اجرایی نشدن اغلب مصوبات شورای ترافیک شهرستان های غرب مازندران افزود : متاسفانه دستگاه ها در پیگیری و اجرایی کردن مصوبات شورای ترافیک ضعیف عمل می کنند که اگر مصوبات سال 97 اجرایی می شد هم اکنون با مشکلات کمتری در حوزه ترافیکی مواجه بودیم.
وی وجود دستفروشان کنار جاده ، نبود گذرگاه مخصوص عابرین پیاده ، عدم نصب دوربین های سرعت سنج و تابلوهای استاندارد راهنمایی و رانندگی ، نداشتن پارکینگ برخی فروشگاه های بزرگ ، عدم خط کشی در محور های اصلی و فرعی ، عدم پوشش تلفن همراه در برخی نقاط ، نبود روشنایی در برخی محورها و عدم ایمنی بریدگی ها را از مهمترین معضلات شهرهای غرب استان برشمرد.
مفخمی شهرستانی با بیان اینکه برخی سارقین خانه مسافرهای غیر مجاز را برای اسکان انتخاب می کنند ، اظهار داشت : باید خانه مسافرهای غیر مجاز شناسایی و تابلو به دست ها مدیریت شوند تا مشکلات این بخش به حداقل برسد.
وی خاطرنشان کرد : عملکرد دوربین ها در جاده ها چند منظوره است که هم برای امور ترافیکی و هم برای امور امنیتی استفاده می شود و باید مدیران شهرستانی هر چه سریع تر نسبت به نصب آنها اقدام نمایند.
او با بیان اینکه در محور غرب استان سه فوتی داشتیم که دو نفر از آنها عابر پیاده بودند ، یادآور شد : در تلاش هستیم تا با رفع مشکل تملک زمین یک پایگاه پلیس راه در شهرستان تنکابن ایجاد نماییم تا ضریب امنیتی این منطقه بیش از پیش افزایش یابد.
در این جلسه همچنین فرمانداران شهرستان های غرب مازندران برنامه ها و اقدامات خود را جهت جذب حداکثری مسافران و گردشگران در نوروز 98 بیان نمودند.
/1602/7513/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال