دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه خوارزمی در گفت وگو با ایرنا

بودجه دولتی آفت صنعت و دانشگاه است

تهران- ایرنا- دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه خوارزمی گفت: بودجه دولتی در بخش دانشگاه و صنعت آفتی برای این دو بخش محسوب می شود.

نادر شکراللهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اظهار کرد: اگر دولت به دانشگاه اعلام کند در صورتی بودجه حداقلی آنها را تامین می کند، که 60- 70 درصد نیاز جامعه را تامین کند، شرایط کنونی تغییر یافته و امیدوار کننده می شود.
وی افزود: به این دلیل صنعت خود را درگیر طرح ها و پروژه های سنگین نمی کند که دولت پشتوانه صنعت است و در هر صورت ورشکسته نمی شود و اگر دچار مشکلات بزرگ شود مطمئن است که با حمایت های دولتی ادامه کار می دهد.
این عضو هیات علمی معتقد است: اگر دولت به مرور حمایت های خود را کاهش داده و به بخش خصوصی اعلام کند که موظف است نیازهای جامعه را برآورده کند، مردم نیز مشتری واقعی خواهند شد.
وی ادامه داد: حمایت مطلق دولت از صنعت و دانشگاه علت ضعف در این دو بخش بوده و ارائه کار جدی تر را از این دو نهاد گرفته است.
شکراللهی می گوید: یکی از وظایف دانشگاه ها در دوره جدید توجه به نیاز جامعه است که این نیازها بسیار متنوع بوده و بخشی از آن به صنعت باز می گردد. دانشگاه ها باید در زمینه طرح توسعه صنعتی منطقه ای خود در سطح ملی و بین المللی ایفای نقش کنند.
دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه خوارزمی، ایده آل ارتباط میان دانشگاه و صنعت را برنامه ریزی دانشگاه با توجه به نیاز موجود جامعه در حوزه صنعتی منطقه ای خود عنوان کرد و گفت: ارتباط مداوم بین این دو حوزه از جهت تبادل اطلاعات بوجود می آید.
این عضو هیات علمی افزود: دانشگاه باید در متن صنعت باشد و دائما در شرکت ها و کارخانه ها حضور داشته، ضعف آنها را ببیند و طرح هایی برای ارتقاء آن ارائه دهند.
وی در باره در کنار هم قرار گرفتن صنعت و دانشگاه گفت : وضعیت مطلوب زمانی است که صنعتگران و مسئولان صنعتی در مراکز آموزشی رفت و آمد داشته باشند، تبادل اطلاعات کنند و صنعت را به جلو پیش برند.
**8398**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال