در دیدار با مقامات شرکت کننده مجمع آسیایی بوائو

مدیرعامل ایرنا: همکاری های رسانه ای ظرفیتی برای توسعه روابط کشورها است

بوائو- چین - ایرنا- مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در دیدار با شماری از سران رسانه ها و مقامات شرکت کننده در مجمع آسیایی بوائو، تاکید کرد: تقویت همکاری های رسانه ای که ظرفیتی برای توسعه همه جانبه روابط و افزایش مراودات علمی و فرهنگی فی مابین کشورها است، امروز ضرورتی انکار ناپذیراست.

به گزارش ایرنا، «سید ضیا هاشمی» روز جمعه در این دیدارها که در حاشیه اجلاس مجمع آسیایی بوائو و نشست سران رسانه های آسیایی و در شهر بوائو در جنوب چین برگزار شد، افزود: کشورهای آسیا به عنوان قدرت های نوظهور جهان باید همزمان با رشد اقتصادی، در زمینه فرهنگی و رسانه ای نیز به جلو حرکت کنند.
وی با اعلام آمادگی ایرنا برای توسعه روابط با رسانه های مطرح جهان از جمله چین اظهارداشت: سرنوشت مشترک جامعه آسیایی ایجاب می کند رسانه های این قاره ضمن افزایش مراودات دو و چند جانبه، خود را برای مقابله با برخی هجمه های رسانه ای غربی آماده کنند.
مدیرعامل ایرنا با رییس خبرگزاری ملی مالزی ، معاون رادیو بین المللی چین و نایب رییس مجمع مشورتی هولدینگ رسانه ای ارمنستان ، دبیرکل 'سارک' (اتحادیه کشورهای آسیا جنوبی برای همکاری های منطقه ای) و بنیانگذار و رییس 'مرکز چین و جهانی شدن' به طور جداگانه دیدار و گفت وگو کرد.
هاشمی در این دیدارها با اشاره به ضرورت توسعه همکاری میان کشورهای آسیایی در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی گفت: همکاری های رسانه ای ظرفیتی مکمل و موثر برای توسعه روابط و مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشورها است.
مدیرعامل تلویزیون 'اچ تی وی' ویتنام، مدیرکل سازمان همکاری های رسانه ای سریلانکا، مدیرعامل خبرگزاری تصویری سی سی تی وی، مدیر اجرایی رادیو پاکستان و سردبیر روزنامه تایمز اقتصادی چین از دیگر مقاماتی بودند که مدیرعامل ایرنا با آنها گفت و گو کرد.
هاشمی همچنین با دبیرکل انجمن دیپلماسی عمومی چین، معاون مدیرعامل تلویزیون ملی نپال، مدیرعامل تلویزیون ملی لائوس، معاون تلویزیون کی بی اس کره جنوبی، مدیر اجرایی'ار تی وی' بنگلادش، معاون رادیو الشینتا اندونزی دیدار و گفت و گو کرد.
معاون دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین و معاون گروه رسانه ای چین هم به طور جداگانه با مدیرعامل ایرنا ملاقات کردند.
هاشمی به دعوت رسمی طرف چینی به منظور شرکت در اجلاس مجمع آسیایی بوائو و نشست سران رسانه های آسیا به چین سفر کرده است.
اجلاس آسیایی بوائو روز گذشته (پنجشنبه) با حضور بیش از دو هزار نفر از شخصیت های فرهنگی، رسانه ای، اقتصادی و سیاسی جهان و با سخنرانی «لی که چیانگ» نخست وزیر چین در شهر بوائو در جنوب این کشور آغاز شد.
اجلاس بوائو یکی از مهمترین مجامع و همایش های همکاری اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان کشورهای آسیایی و دیگر کشورهای دنیا به حساب می آید.
مدیرعامل ایرنا امروز (جمعه) در همایش سران رسانه های آسیا سخنرانی کرد.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال