برای بررسی همکاری های رسانه ای در عصر جدید

نشست سران ارشد رسانه های آسیا در چین گشایش یافت

بوائو- چین- ایرنا- «نشست سران رسانه های آسیا» با حضور مدیران و سران ارشد رسانه های مختلف آسیا از جمله «سید ضیا هاشمی» مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) صبح امروز( جمعه) در شهر بوائو واقع در جنوب چین گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، «همکاری های رسانه ای در عصر جدید» عنوان نشست سران رسانه های آسیا به عنوان یکی از نشست های اصلی مجمع آسیایی بوائو است که با حضور سران رسانه های بیش از 40 کشور آسیا و جهان در حال برگزاری است.
سران رسانه های شرکت کننده در این نشست درباره توسعه جهانی رسانه ها و ارتباطات رسانه ای، همکاری های گسترده در عرصه رسانه، همکاری های متقابل نمایندگی های خبری و ارتباطات در عصر جدید گفت وگو و رایزنی کردند.
این نشست در شرایطی برگزار می شود که اجلاس بزرگ مجمع آسیایی بوآئو نیز با حضور 'لی که چیانگ' نخست وزیر چین روز گذشته (پنجشنبه) در همین شهر به صورت رسمی آغاز شد.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به دعوت رسمی چین به عنوان نماینده ایران در مجمع آسیایی بوائو و نشست سران رسانه های آسیا شرکت کرده است.
هاشمی که به دعوت طرف چینی سال گذشته هم در این اجلاس بین المللی شرکت کرد، قرار است در نشست امسال، ضمن دیدار و گفت و گو با سران و مقامات رسانه های چینی و خارجی، در مورد ضرورت توسعه همکاری رسانه ای در آسیا سخنرانی کند.
میزبان نشست سران رسانه های آسیا که با هدف بررسی نقش جدید رسانه ها در ارتباطات جهانی، توسعه رسانه ها و همکاری های رسانه ای در آسیا برگزار می شود دولت چین و مجمع آسیایی بوائو است و گروه رسانه ای چین هم مسئولیت برگزاری آن را به عهده دارد.
گروه رسانه ای چین حدود یک سال پیش از ادغام سه رسانه اصلی و دولتی این کشور شامل رادیو بین المللی چین، سی سی تی وی (تلویزیون دولتی چین) و رادیو ملی چین تشکیل شده است.
برگزاری نشست اصلی رهبران رسانه های آسیایی، راه اندازی سازمان همکاری رسانه های آسیا (AMCO) و مرکز تبادل برنامه این سازمان از دیگر برنامه های مرتبط با نشست سران رسانه های آسیا است.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال