باید و نباید‌های طب‌سنتی/3

توصیه‌های غذایی برای فصل بهار

تهران – ایرناپلاس- تغییر فصل می‌تواند روی بدن انسان تأثیر مثبت و البته منفی بگذارد، هر کدام از فصل‌های سال ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارند که متناسب با آن‌ها باید الگوی تغذیه و فعالیت بدنی ما تغییر کند.

در این میان شروع فصل بهار هم‌زمان با عید نوروز است که به دلیل دید و بازدید، الگوی تغذیه ما تغییر می‌کند. به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند در این مدت مراقب خورد و خوراک باشید و فعالیت‌ها و استراحت روزانه بدنتان را مدیریت کنید.

غلامرضا کردافشاری، متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با ایرنا پلاس توصیه‌هایی برای فصل بهار و نوروز دارد.

**بهار بهترین و معتدل‌ترین فصل است

ایرناپلاس: با فرا رسیدن فصل بهار چه تغییراتی در عملکرد بدن انسان ایجاد می‌شود؟

کردافشاری: بهار بهترین و معتدل‌ترین فصل در میان فصول چهارگانه است. هوا در بهار به‌تدریج گرم می‌شود و سرما و تری زمستان به تحلیل می‌رود. مزاج بهار گرم و تر است و گرما و رطوبت برای روشن نگاه داشتن چراغ حیات و سلامتی لازم و ملزوم یکدیگرند. در فصل زمستان به علت سرمای حاکم، مواد زاید در بدن منجمد شده و باقی می‌مانند. در بهار که هوا کم‌کم گرم می‌شود، این مواد زاید به‌تدریج ذوب شده و به حرکت درمی‌آیند. به همین دلیل بیماری‌های قدیمی دوباره قد علم می‌کنند. اگر عضوی از بدن ضعیف باشد، مواد زاید به آن حمله کرده و در آن تجمع پیدا می‌کنند. گاهی نیز مواد اضافی به سمت پوست هجوم می‌آورند تا بلکه از آنجا راهی برای خروج بیابند و به همین دلیل، بروز دمل‌ها و جوش‌های پوستی در این فصل شدت پیدا می‌کند. در چنین شرایطی، اطبای طب سنتی توصیه می‌کنند قبل از اینکه این مواد اضافی برای بدن مشکلی ایجاد کنند، بهتر است که راه خروج آن‌ها از بدن باز شود. راه‌های متعددی برای خروج مواد اضافی و پاکسازی بدن وجود دارد. یکی از مهم‌ترین این راه‌ها، دفع آن‌ها از طریق مدفوع است. بنابراین در کسی که لینت طبع نداشته و دفع مدفوع او به‌خوبی صورت نمی‌گیرد و به بیان ساده‌تر دچار یبوست است، مواد اضافی راه مناسبی برای دفع ندارند و در نتیجه در بدن تجمع پیدا می‌کنند. بنابراین برطرف کردن یبوست و مصرف مواد غذایی ملین مثل آلو، تمرهندی، هویج، مویز و انجیر مناسب است.

**از مصرف زیاد گوشت قرمز پرهیز کنید

ایرناپلاس: دستورات غذایی در فصل بهار چیست؟ چه پرهیزها و توصیه‌های غذایی دارید؟

کردافشاری: در بهار باید از مصرف زیاد برخی از مواد غذایی به‌شدت پرهیز کرد. نخستین ماده غذایی که باید از مصرف زیاد آن پرهیز کرد گوشت قرمز است. مصرف زیاد گوشت باعث افزایش گرمی و تری در بدن می‌شود و مزاج فصل بهار هم گرم و تر است. مطمئناً افزایش بیش از حد گرمی و تری بدن را دچار مشکل می‌کند. دومین گروه از مواد غذایی که مصرف زیاد آن را توصیه نمی‌کنم غذاهای شور و غلیظ است. بهتر آن است که در فصل بهار از خوردن غذاهای شور و غلیظ مانند کله پاچه، گوشت گاو، خامه و ماست ترش پرهیز کرد.

حکمای طب سنتی عقیده دارند در فصل بهار باید به «تلطیف غذا» پرداخت. کلمه تلطیف غذا ممکن است در ذهن این معنی را ایجاد کند که باید غذایی خورده شود که از آن خون رقیق تولید شود، یا ممکن است کسی با شنیدن این کلمه فکر کند که باید غذای کمتری در این فصل مصرف کند. در حالی که مقصود از تلطیف غذا هیچ‌کدام از دو معنی فوق نیست. زیرا غذاهایی که خون رقیق در بدن تولید می‌کنند، اغلب طبیعت گرم دارند و مصرف غذاهای با طبیعت گرم در این فصل مناسب نیست، بلکه باید غذاهای غلیظ و با طبیعت سرد مصرف شود، تا هیجان و رقت اخلاط و مواد را تعدیل کند. از سوی دیگر، داخل بدن و دستگاه گوارش در این فصل گرم می‌شوند و به همین خاطر هضم تقویت می‌شود و به غذای بیشتری احتیاج دارد. به‌علاوه گرسنگی باعث تحریک بیشتر اخلاط می‌شود. پس کم کردن مقدار غذا نیز در بهار صحیح نیست. اما منظور اطبای سنتی از تلطیف غذا این است که غذایی خورده شود که هر چند از لحاظ مقدار زیاد است اما کالری کمی دارد؛ مثل میوه‌ها و سبزیجات. در واقع باید با مصرف مقدار زیاد غذا با کالری کم، دستگاه گوارش را فریب داد و سرگرم کرد تا خیال کند غذای زیادی مصرف شده، ولی در عمل مواد زیادی وارد عروق نشود و به میزان اخلاط و مواد نیفزاید. بدین ترتیب باید به طبیعت فرصت داد اخلاط اضافه را آماده کرده و از بدن دفع کند. مصرف خوراکی‌های لطیف مثل گوشت پرندگان و نوشیدن شربت رضوی و شربت‌های خنک مثل شربت غوره، انار و سکنجبین توصیه می‌شود.

**از خشم شدید و شادی ناگهانی بپرهیزید

ایرناپلاس: آیا درباره فعالیت‌های روزمره در فصل بهار توصیه‌ای دارید؟

کردافشاری: در بهار ورزش معتدل توصیه می‌شود، همچنین در اواخر بهار حمام رفتن به‌ویژه در ابتدای روز بسیار مفید است. علت این است که در اواخر بهار گرما بر خنکی هوا چیره شده و احتیاج بدن نیز به عمل تعریق شروع می‌شود. ولی این احتیاج باید کم‌کم و با ملایمت تأمین شود.

حمام کردن با تحریک غدد عرق این کار را انجام می‌دهد. موضوع دیگر این است که در ماه‌های ابتدایی بهار به علت اینکه خون در هیجان است و به سمت بالا و مغز بیشتر حرکت می‌کند، ممکن است فرد دچار غلیان احساسات یا خشم و عصبانیت شود. به همین دلیل در فصل بهار باید از خشم شدید و شادی ناگهانی پرهیز کرد. زیرا این‌ها هر دو مهیج اخلاط هستند و چون خاصیت خود فصل نیز هیجان و حرکت اخلاط است، عوامل تشدیدکننده این موضوع ممکن است باعث آسیب رساندن به فرد شوند.

به همین خاطر باید مغز و اعصاب آن را تقویت کرد. یکی از بهترین راه‌های تقویت آن‌ها، استشمام بوهای خوش مانند گلاب و ریحان در این فصل است.

**اداره کل اخبار چندرسانه ای**ایرناپلاس**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال