برای بررسی همکاری های رسانه ای در عصر جدید

نشست سران ارشد رسانه های آسیا در چین برگزار می شود

بوائو- چین- ایرنا- «نشست سران رسانه های آسیا» با حضور مدیران و سران ارشد رسانه های مختلف آسیا از جمله «سید ضیا هاشمی» مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) از روز جمعه در شهر بوائو واقع در جنوب چین گشایش می یابد.

به گزارش ایرنا موضوع نشست سران رسانه های آسیا به عنوان یکی از نشست های اصلی مجمع آسیایی بوائو که با حضور سران رسانه های بیش از 40 کشور آسیا و جهان به مدت سه روز برگزار می شود «همکاری های رسانه ای در عصر جدید» است.
سران رسانه های شرکت کننده در این نشست قرار است درباره توسعه جهانی رسانه ها و ارتباطات رسانه ای، همکاری های گسترده در عرصه رسانه، همکاری های متقابل نمایندگی های خبری و ارتباطات در عصر جدید گفت وگو و رایزنی کنند.
این نشست در شرایطی برگزار می شود که اجلاس بزرگ مجمع آسیایی بوآئو نیز درهمین شهرستان با حضور 'لی که چیانگ' نخست وزیر چین امروز( پنجشنبه) به صورت رسمی آغاز می شود.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به دعوت رسمی چین به عنوان نماینده ایران در مجمع آسیایی بوائو و نشست سران رسانه های آسیا شرکت می کند.
هاشمی که به دعوت طرف چینی سال گذشته هم در این اجلاس بین المللی شرکت کرد، قرار است در نشست امسال، ضمن دیدار و گفت و گو با سران و مقامات رسانه های چینی و خارجی، در مورد ضرورت توسعه همکاری رسانه ای در آسیا سخنرانی کند.
میزبان نشست سران رسانه های آسیا که با هدف بررسی نقش جدید رسانه ها در ارتباطات جهانی، توسعه رسانه ها و همکاری های رسانه ای در آسیا برگزار می شود دولت چین و مجمع آسیایی بوائو است و گروه رسانه ای چین هم مسئولیت برگزاری آن را به عهده دارد.
گروه رسانه ای چین حدود یک سال پیش از ادغام سه رسانه اصلی و دولتی این کشور شامل رادیو بین المللی چین، سی سی تی وی (تلویزیون دولتی چین) و رادیو ملی چین تشکیل شده است.
برگزاری نشست اصلی رهبران رسانه های آسیایی، راه اندازی سازمان همکاری رسانه های آسیا (AMCO) و مرکز تبادل برنامه این سازمان از دیگر برنامه های مرتبط با نشست سران رسانه های آسیا است.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال