بازگشت گردشگران به شهر های سیل زده مازندران

ساری - ایرنا - با گذشت حدود یک هفته از گرفتارشدن شهرهای مرکزی و شرقی مازندران به سیلاب که عملا بخش گردشگری را در روزهای مسافر خیز نوروز تعطیل کرده بود، آمارها و گزارش ها نشان از بازگشت مسافران به این مناطق می دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، بارش باران و سیلابی که از آخرین یکشنبه سال در مازندران رخ داد، خسارت جدی به شهرهای مرزی و شرقی استان از جمله ، میاندرود ، نکا، کیاکلا، قائمشهر و بهنمیر وارد کرد.
علاوه بر این، سیلابی شدن مازندران که بخش قابل توجهی از اقتصاد آن از راه گردشگری تامین می شود، آن هم در ایام حساسی همچون نوروز، عملا گردشگری را دراین استان تعطیل کرد.
این درحالی است که امسال برای نخستین بار از سوی مسئولین ارشد استان تاکید بسیاری بر جذب گردشگر در مناطق شهری مرکزی و شرق استان شد تا این مناطق از وابستگی به اقتصاد کشاورزی و سنتی رهایی یابند.
سیل اخیر خسارات قابل توجهی به مناطق شهری مازندران که نخستین ورودی گردشگران است وارد کرد و برآوردها نشان می دهد سیلاب بیش از 300 میلیارد تومان به بخش شهری خسارت وارد کرد.
اما در تازه ترین اظهار نظر و آمارهای بدست امده نشان از بازگشت آرامش گردشگری به مناطق شهری سیل زده استان می دهد.
در گفت و گوی ایرنا با مردم محلی مناطق شرقی و بازدید از شهرهای مرکزی استان نیز شاهد حضور گسترده مسافران نوروزی چه در اقامتگاه های گردشگری، چه در اسکان مدارس و همچنین در پارک های این مناطق هستیم.
علاوه بر این مناطق جنگلی نیز با رشد چشمگیر مسافران نوروزی و برپایی کمپ های توریستی روبرو هستیم که نمونه آن منطقه گردشگر پذیر لفور سوادکوه، جوارم و پارک شهید زارع هستند.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران نیز روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : در حال حاضر کار خروج گل و لای در مناطق شهری استان مراحل پایانی خود را می گذراند و در بخش هایی نیز پایان یافت.
محمد محمدی تاکامی افزود: در روزهای اخیر حتی با وجود بارش های پراکنده شاهد ورود گردشگران بسیاری به مناطق شرقی و مرکزی استان هستیم.
وی با بیان اینکه در مناطق روستایی هنوز مشکلاتی وجود دارد ، اظهار داشت: امادر مناطق شهری استان هیچ مشکلی وجود ندارد.
به گفته مدیرکل امور شهری استانداری مازندران ازنوروز تاکنون دهها جشنوراه بومی و محلی نیز در شهر های مرکزی و شهری استان برپا شد که نشان از عادی شدن فضای گردشگری در این مناطق است.
9919/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال