بارش باران موجب رانش کوه در محور سوادکوه شد

ساری – ایرنا – فرماندار سوادکوه گفت که در پی بارش باران صبح و عصر امروز دوشنبه ، جاده اصلی منطقه جوارم تا منطقه گوشی در این شهرستان با رانش کوه مواجه شده که عوامل راهداری در حال بازگشائی مسیرهای مسدود شده ، هستند.

سعید یزدانی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : رانش کوه بعد از ظهر امروز در مسیر جنوب به شمال محدوده جوارم اتفاق افتاده است.
وی با اعلام اینکه رانش کوه منجر به بسته شدن جاده اصلی تهران - سوادکوه نشده است ، گفت که با باز نگه داشتن یک لاین ، رفت و آمد خودروها در این مسیر در جریان بوده است .
فرماندار سوادکوه با تاکید بر این که محور جوارم تا منطقه گوشی در حال بازگشائی است ، از رانندگان و مسافران نوروزی خواست تا با احتیاط بیشتر در این مسیر رانندگی کنند.
بخشدار زیراب نیز گفت : در پی بارندگی شدید طی چند روز گذشته 30 نقطه از دهستان کسلیان از توابع زیراب با رانش زمین و کوه مواجه شده است .
دیانوش سن شناس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در پی بارندگی شدید طی چند روز گذشته با رانش کوه در دهستان کسلیان از شهر زیراب مواجه بوده ایم که این مساله باعث شد تا کل محور را مسدود کنیم .
وی گفت که همچنین برخی از جاده های دهستان کسلیان از شهر زیراب به دلیل افتادگی درخت مسدود شده است .
بخشدار زیراب به رانش زمین در منطقه پلنگ دره از دهستان کسلیان اشاره کرد و ادامه داد : رانش زمین در منطقه پلنگ دره باعث شد تا از 2 رینگ اصلی در این منطقه یک رینگ آن بسته شود .
سن شناس با اعلام اینکه تقریبا 6 روستا از مسیر منطقه پلنگ دره استفاده می کنند ، گفت که از این 6 روستا ، تنها راه دسترسی یک روستا به شهر زیراب با مشکل مواجه شده است .
وی با بیان اینکه منطقه پلنگ دره با فرو نشست جاده هم مواجه شد ، افزود : به دلیل تداوم بارندگی در این محور در حال حاضر نمی توانیم نسبت به بازگشائی مسیر اقدام کنیم ، البته ادوات برای بازگشائی مسیر در منطقه مستقر است تا با مساعد شدن شرایط جوی بتوانیم نسبت به بازگشائی این مسیر اقدام کنیم .
شهر زیراب در شهرستان سوادکوه 33 روستا را تحت پوشش دارد.
جاده های مازندران پس از بارش های شدید یکشنبه هفته گذشته رانشی شد و هر از گاهی سقوط سنگ در این محورها گزارش می شود که تاکنون دستکم 2 کشته بر جای گذاشت.
7334/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال