مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو:

سدهای استان فارس لبریز نشده اند

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو با رد برخی شایعات در فضای مجازی درخصوص سر ریز شدن آب از سدهای استان فارس، خاطرنشان کرد: شرایط سدهای این استان کاملا پایدار است و هیچ مشکلی برای گرفتن حجم سیلاب ندارند.

«میثم جعفرزاده» دوشنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: اکنون 70 درصد حجم سد 950 میلیون متر مکعبی «سلمان فارسی» و 45 درصد حجم سد 960 میلیون مترمکعبی سد «درودزن» استان فارس پُر شده و ظرفیتی معادل 830 میلیون مترمکعب دیگر برای پر شدن این سدها آب نیاز است.
به گفته این مقام مسئول، «رودبار داراب» دیگر سد مهم این استان است که تاکنون 62 درصد از حجم 82 میلیون متر مکعبی آن پُر شده و سایر سدهای استان کوچک هستند.

** وضعیت پایدار سدهای پنجگانه استان تهران
وی درخصوص بارندگی های استان تهران نیز گفت: با وجود شدت بارندگی ها در این استان، اما هشدار مبنی بر جاری شدن سیلاب نداشته ایم؛ هرچند با وجود مسیل های کن، دارآباد، میرداماد و غیره، آبگرفتگی برخی معابر اجتناب ناپذیر است.
جعفر زاده خاطرنشان کرد: شرایط در استان تهران نرمال است، اما در صورت وقوع هرگونه حادثه غیر مترقبه آمادگی لازم وجود دارد.
وی ادامه داد: با این وجود هشدار طغیان رودخانه کرج داده شده و از مردم خواسته شده تا از تردد غیرضروری و همچنین اطراق در مسیر رودخانه ها پرهیز کنند تا شاهد وقوع حوادث دلخراشی مشابه آنچه امروز در شیراز شاهد بودیم، نباشیم.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو درخصوص سدهای پنجگانه استان تهران نیز گفت: وضعیت این سدها کاملا نرمال و پایدار است و هیچ سر ریز آبی از آنها گزارش نشده است.
اقتصام*3065**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال