عفوبین الملل: غربی ها فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کنند

تهران – ایرنا – سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه در گزارشی از کشورهای غربی خواست تا فورا فروش سلاح به عربستان و امارات متحده عربی را متوقف کنند.

به گزارش شبکه خبری المیادین، سازمان عفو بین الملل افزوده است: کشورهای غربی همچنان به عربستان سعودی و امارات متحده عربی سلاح می فروشند و این در حالی است که دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد این تسلیحات در جنایت های جنگی در یمن استفاده می شود.
این نهاد بین المللی همچنین افزوده است: پس از چهار سال خون ریزی در فقیرترین کشورعربی، دیگر یمنی ها نمی توانند آثار فاجعه بار جنگ در این کشور را تحمل کنند.
عفو بین الملل اضافه کرده است: کشورهای غربی باید به جای سود حاصل از فروش جنگ افزار، حقوق بشر، زندگی میلیون های غیر نظامی یمنی و نیز تعهدات قانونی شان را در اولویت قرار دهند.
عربستان از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و باکمک و چراغ سبز آمریکا،حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.
پیش تر نیز نهادهای بین المللی از کشورهای غربی خواسته بودند تا فروش تسلیحات به عربستان و امارات متحده عربی را متوقف کنند و با وجود اینکه برخی از کشورها از جمله آلمان اعلام کردند، فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کردند، اما گزارش ها حاکی است که این کشورها به فروش جنگ افزار به عربستان و امارات متحده عربی ادامه می دهند.
شبک9365**1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال