همزمان با نوروز 98؛

کاخ نیاوران رکورد زد

تهران - ایرنا- رکورد بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در روز چهارم فروردین 1398 نسبت به زمان مشابه آن در 5 سال اخیر شکسته شد.

به گزارش دوشنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، با ورود 9 هزار و 208 گردشگر به مجموعه نیاوران در روز چهارم فروردین سال جاری، رکورد بازدیدهای نوروزی مجموعه نیاوران نسبت به زمان مشابه آن در 5 سال اخیر شکسته شد.
همچنین بر اساس این گزارش، با ثبت 34 هزار و 273 نفر- بازدید در روز چهارم فروردین ماه، شاهد افزایش 21 درصدی آمار بازدید از پنج موزه فعال این مجموعه نسبت به زمان مشابه آن در سال گذشته بوده ایم.
این در حالی است که گردش بازدید از موزه های مجموعه نیاوران طی چهار روز نخست سال نیز با رشد چشمگیری همراه بوده و در نخستین روز 13 هزار و 325 نفر - بازدید، در روز دوم 29 هزار و356 نفر- بازدید و در روز سوم فروردین ماه تعداد 33 هزار و 636 نفر- بازدید در آمار موزه های فعال این مجموعه به ثبت رسیده است.
مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در سومین روز بهار نیز با ورود 8 هزار و 799 نفر بازدیدکننده، نسبت به زمان مشابه خود در سال گذشته با رشد 7.5 درصدی آمار گردشگران مواجه بود.
مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در ایام نوروز همه روزه از ساعت 9 تا 18 فعال است و علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از برنامه های فرهنگی این مجموعه به صفحه اینستاگرام این مجموعه به آدرس niavaran.mu و همچنین وبسایت www.niavaranmu.ir مراجعه کنند.

** کاخ نیاوران
عملیات احداث این کاخ به دستور محمدرضا پهلوی در سال 1337آغاز گردید و با وقفه‌ای که در ساخت آن پیش آمد در سال 1346 به اتمام رسید. در زمان فتحعلی شاه قاجار کاخ کوچکتری در محل فعلی کاخ نیاوران قرار داشت که در زمان محمدرضا پهلوی تخریب و کاخ نیاوران به جای آن ساخته شد.
این بنا با مساحتی در حدود 9000 مترمربع در دو طبقه و یک نیم طبقه احداث و در ابتدا به عنوان محلی برای پذیرایی میهمانان خارجی در نظر گرفته شد، اما پس از پایان ساخت به محل سکونت محمدرضا پهلوی و خانواده‌اش اختصاص یافت.
فراهنگ ** 3377 ** 1355 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال