معاون استاندار:

ستاد بحران لرستان با کمبود امکانات و منابع مواجه است

خرم آباد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: ستاد بحران استان با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه است و چنانچه در بارندگی های کنونی تمهیداتی در نظر گرفته نمی شد، بروز حوادث ناخوشایند قطعی بود.

به گزارش ایرنا، احمد مرادپور روز دوشنبه در نشست ستاد بحران در محل استانداری افزود: همچنین باید روحیه ریسک پذیری در برخی مدیران افزایش یابد.
وی اظهار داشت: هفته گذشته پس از اخطار سازمان هواشناسی ستاد بحران تشکیل و تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد که نتیجه آن رضایت بخش بوده است.
وی ادامه داد: نقاط ضعف و قوت استان در زمان بارندگی ها و بحران شناسایی شده و با اخطاریه و پیش بینی های دقیق هواشناسی، از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شد.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه اسکان و آماده سازی اماکن سرپوشیده برای مسافران نوروزی به خوبی صورت گرفته است، تصریح کرد: تخریب پل های موقت خرم آباد با وجود مخالفت های چندین باره انجام شد و نتیجه آن جلوگیری از بروز فاجعه ای به مراتب بزرگتر از سیل بهمن ماه در خرم آباد بود.
مرادپور پل های موقت را از عوامل اصلی بروز سیلاب های گذشته در خرم آباد دانست و گفت: فقدان این پل ها موجب بروز مشکلات ترافیکی می شود اما بدون شک تخریب آنها از تلفات جانی و خسارت های بالای سیلاب جلوگیری کرد.
وی افزود: پل تقاطع استانداری در محل تلاقی دو رودخانه کرگانه و رباط به خوبی جانمایی نشده و عملیات تخریب این سازه نیز 30 درصد پیشرفت دارد که پس از فروکش شدن آب به طور کامل تخریب خواهد شد.
وی اضافه کرد: جاده خرم آباد - پلدختر در چندین نقطه آسیب های جدی دارد و برخی از پل های استان را سیلاب تخریب کرده است.
هشدار سازمان هواشناسی در خصوص بروز سیل در استان های ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان و کردستان محقق شد و بارش های سیل آسا از عصر یکشنبه بسیاری از مناطق لرستان را فرا گرفته است.
به گزارش ایرنا، این بارش ها که شدت آن برای مناطق جنوبی تا 100 میلی متر نیز پیش بینی شده همراه با رعد و برق و در برخی مناطق همچون پلدختر با ریزش تگرگ همراه شده است.
آبگرفتگی معابر و خیابان ها در تمامی شهرهای استان گزارش شده، راه ارتباطی برخی مناطق تفریحی و گردشگری به دلیل جلوگیری از بروز حوادث بسته شده و البته محور خرم آباد - پلدختر نیز به علت طغیان رودخانه مسدود است.
از عصر روز یکشنبه تا بعدازظهر روز سه شنبه با توجه به فعالیت امواج اصلی سامانه بارشی و تقویت مقدار بارش ها، برای همه نقاط استان بارندگی، گاهی رعد و برق و وزش باد قابل ملاحظه تا شدید لحظه ای پیش بینی شده است.
همراه با این شرایط جوی، در شهرهای شمالی و شرقی، ارتفاعات و مناطق کوهستانی و نواحی از مرکز استان بارش برف و احتمال ریزش تگرگ وجود دارد که سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها دور از انتظار نیست.
بر اساس اعلام هواشناسی، مقدار و شدت بارش ها برای روز دوشنبه تا بعدازظهر روز سه شنبه نمود بیشتری خواهد داشت.
جلسه ستاد مدیریت بحران استان لرستان سوم فروردین ماه جاری برگزار شد و این ستاد به حالت آماده باش درآمد و مرخصی مدیران مربوطه را لغو کرد.
7269/6060

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال