دو هواپیمای روسی وارد ونزوئلا شد

تهران - ایرنا -دو هواپیمای روسی روز یکشنبه به همراه یک محموله کمک های 35 هزار تنی و 99 نظامی وارد کاراکاس پایتخت ونزوئلا شدند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از رسانه های ونزوئلایی، این دو هواپیما از نوع «إی إن 124» و «آی إل – 62 35» بوده است.
به گزارش رسانه های محلی ونزوئلا، این دو هواپیما حامل 99 نظامی روسی و در راس آنها یک ژنرال بلندپایه بود.
رسانه های ونزوئلایی همچنین اعلام کردند که این افراد در بدو ورود به فرودگاه بین المللی «سیمون بولیوار» مورد استقبال مسئولان عالیرتبه نظامی ونزوئلا و مسئولان سفارت روسیه در کاراکاس قرار گرفته اند.
رسانه ها از هرگونه اظهار نظری درخصوص هدف سفر این هیات نظامی و ماهیت این محموله خودداری کرده اند.
اعلام خبر اعزام این دو هواپیما پس از آن صورت می گیرد که «خوان گوایدو» مدعی شده بود که «نیکلاس مادورو» پشتیبانی داخلی و بین المللی را از دست داده است.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نیز هفته گذشته اعلام کرد، همه گزینه‌ها درباره ونزوئلا روی میز است.
گوایدو به عنوان رئیس مجلس ملی ونزوئلا در یک اقدام غیر قانونی، پس از مراسم تحلیف مادورو در ابتدای سال جاری میلادی، خود را رئیس جمهوری دولت موقت ونزوئلا خواند و خواستار حمایت بین المللی از خود و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
درحالی که آمریکا بلافاصله گوایدو را به عنوان رییس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و برخی کشورهای آمریکای جنوبی و اروپایی هم در این اقدام از واشنگتن تبعیت کردند، اما روسیه به همراه ایران، ترکیه و کوبا از جمله کشور هایی بودند ک این اقدام گوایدو را کودتا علیه دولت قانونی مادورو اعلام کردند.
شبس**9363** 1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال