وزیر نیرو: سدهای مخزنی خسارت سیل گلستان را کاهش داد

گرگان - ایرنا - وزیر نیرو گفت که ایجاد سدهای مخزنی خسارت های مالی و تلفات جانی سیلاب در استان گلستان را کاهش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو ، رضا اردکانیان شنبه شب پس از بازدید از مناطق سیل زده گلستان اظهار داشت که ایجاد سدهای مخزنی توانسته خسارت‌ های مختلف را کاهش دهد و این کار با رعایت ملاحظات اقتصادی، زیست محیطی و فنی در کشور ادامه خواهد داشت.
وی با ابراز تاسف وضعیت ایجاد شده برای مردم و ساکنان استان های گلستان و مازندران ، اظهار امیدواری کرد با ارزیابی دقیق شرایط کنترل و مشکلات مردم بزودی برطرف شود.
اردکانیان با اشاره به جلسه شورای مدیریت بحران استان گلستان و جمع بندی گزارش مدیران شرکت های آب و برق استان و بررسی های لازم بر روی این گزارش ها، تصریح کرد: ایران شرایط اقلیمی خاصی دارد و دوره های خشکسالی و ترسالی که به وجود می آید، دور از انتظار نیست.
وزیر نیرو اضافه کرد: ایران در یک منطقه خشک و نیمه خشک واقع شده و طبیعت این مناطق باعث تشدید دوره های خشکسالی و ترسالی می شود.
اردکانیان با یادآوری این نکته که باید شکرگزار خداوند به دلیل بارش رحمت الهی باشیم، خاطرنشان کرد: باید آمادگی وقوع سیل را داشته باشیم و اکنون استان ‌های زیادی در معرض خطر سیل هستند.
وی افزود: امیدواریم با توجه بیشتر به طبیعت سیلاب‌ ها که نیازمند عبور از مسیرهای طبیعی هستند، با هموار کردن مسیرها و حفظ پوشش گیاهی خطرات و خسارت‌های ناشی از سیلاب ‌ها را کاهش دهیم.
3014/2729

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال