دادستان اوکراین از دخالت آمریکا در امور داخلی این کشور پرده برداشت

مسکو - ایرنا - دادستان کل اوکراین اعلام کرده است که آمریکا فهرستی از اشخاص اوکراینی به این دستگاه داده است تا از پیگرد قانونی در خصوص فساد در امان بمانند.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، یوری لوتسنکو گفت که ماری یووانوویچ سفیر آمریکا در اوکراین در دیدار با وی، فهرستی به وی داده که افراد داخل آن نباید در هیچ شرایطی تحت تعقیب قرار بگیرند.
دادستان کل اوکراین با غیرقابل قبول خواندن این درخواست از سوی ایالات متحده، اعلام کرد که آمریکا هنوز به وعده چهار میلیون دلاری خود برای کمک به اوکراین عمل نکرده است.
به گزارش رسانه روسی، وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات دادستان کل اوکراین اعلام کرده که مبلغی که قرار بود به این سازمان پرداخت شود صرف امور دیگری شده است چرا که اراده ای در اوکراین برای اجرای اصلاحات واقعی دیده نمی شود.
گفته می شود سفارت آمریکا در کی یف در بیانیه ای، اظهارات دادستان کل اوکراین مبنی بر ارایه فهرستی از سوی آمریکا برای مصونیت از پیگرد قضایی را دروغ خوانده است.
در این بیانیه همچنین ادعا شده است که بیان چنین مطالبی از سوی دادستان اوکراین تلاش برای ضربه زدن به اعتبار سفیر آمریکا در کی یف است.
گفتنی است آمریکا به همراه برخی کشورهای اروپایی از تغییر حکومت در اوکراین در سال 2014 که به روی کار آمدن حکومت غربگرا در کی یف منجر شد، حمایت کرد.
واشنگتن همچنین مدعی است که در سال های اخیر چند 100 میلیون دلار کمک مالی و تسلیحاتی در اختیار اوکراین قرار داده است.
اروپام*391*1346**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال