ظریف: اقدامات آمریکا نشانه وحشت زدگی یک امپراتوری روبه زوال است

تهران – ایرنا – 'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه ایران گفت که اقدامات آمریکا نشان دهنده وحشت زدگی یک امپراتوری رو به زوال است.

به گزارش جمعه شب ایرنا، ظریف در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: آمریکا بزرگترین منبع بی ثباتی در خاورمیانه است. شاید آنقدر متوهم شده است که فکر می کند نقض پیوسته قوانین بین الملل، زورگویی به کشورهای مستقل و دوشیدن دولت های دست نشانده اش قدرتش را اعمال می کند. این طور نیست. اقدامات بی پروای آمریکا فقط وحشت زدگی یک امپراتوری رو به زوال را نشان می دهد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در تازه ترین اقدام در نقض حقوق بین الملل اعلام کرد: اینک زمان آن فرارسیده است که واشنگتن به طور کامل حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان اشغالی را به رسمیت بشناسد.
موضع وی با خشم گسترده جهانی روبرو شده است. ایران، روسیه، ترکیه، اردن، فرانسه، اتحادیه اروپا و بسیاری دیگر از کشورها و نهادها به چنین موضعی اعتراض کرده اند.
ترامپ طی بیش از دو سالی که به کاخ سفید رفته است با نقض تعهدات آمریکا در توافقنامه هایی مانند برجام، نفتا و معاهده آب و هوایی پاریس و یا اتخاذ سیاست های ضدمهاجرتی خشم جهانی را برانگیخته است.
شبک**9423**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال