رئیس سازمان امداد و نجات در گفت و گو با ایرنا:

بیش از 68 هزار نفر در 7 روز گذشته امداد رسانی شدند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام هزار و 381 مورد عملیات امداد و نجات از 25 اسفند97 تا دوم فروردین 98، گفت: در این مدت 68 هزار و 73 نفر از هموطنان متاثر از انواع حوادث در اقصی نقاط کشور خدمات امدادی دریافت کردند.

«مرتضی سلیمی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به عملیات امداد و نجات نوروزی هلال احمر از 25 اسفندماه 97 تا ساعت 6 صبح امروز (دوم فروردین ماه)، گفت: از مجموع افرادی که به آنها امدادرسانی شده ، 11 هزار و 706 نفر از افراد آسیب دیده از حوادث مختلف در مدارس، مساجد، پایگاه های امدادی و نظایر آن اسکان اضطراری داده شده اند، 873 نفر نجات یافته و 562 نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند (74 درصد مصدومان مربوط به حوادث ترافیکی محورهای برون شهری بوده اند).
وی با اشاره به انجام 100 عملیات پروازی و انتقال هفت بیمار از مسیرهای صعب العبور و مسدود ناشی از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی از این طریق به مراکز درمانی گفت: از شروع طرح امداد و نجات نوروزی تا امروز، بالگردهای امداد و نجات هلال احمر 16 هزار و 50 کیلوگرم اقلام امدادی به مناطق آسیب دیده از سوانح جوی انتقال داده و این اقلام میان آسیب دیدگان توزیع شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات همچنین در تشریح عملیات امدادرسانی به متاثران حوادث جوی در 28 استان از روز 25 اسفند سال گذشته تا دوم فروردین ماه (ساعت 6 صبح) گفت: در این مدت امدادرسانی به 60 هزار و 521 نفر در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان های جنوبی، رضوی، و شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان که متاثر از حوادث جوی بودند، انجام شده است.
وی افزود: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در این مدت 10 هزار و 129 نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند و 60 نفر دیگر از متاثرین اینگونه حوادث به مناطق امن منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ارائه خدمات سرپایی به 45 نفر از مصدومان حوادث ترافیکی، انتقال 17 مصدوم به مراکز درمانی و بیمارستانی، رهاسازی هزار و 710 دستگاه خودرو از برف و تخلیه آب از یک هزار و 100 واحد منزل مسکونی؛ از دیگر اقدامات 722 تیم (متشکل از 2 هزار و 865 نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر) در خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در 28 استان کشور بوده است.
سلیمی افزود: در این حوادث 6 نفر از هموطنان (بر اثر ریزش کوه یک نفر در سوادکوه، بر اثر وقوع سیل یک نفر در میانرود، دو نفر در مانه و سملقان، 2 نفر بر اثر رانش زمین در مینودشت و کلاله) فوت کرده اند.
وی، از توزیع 951 دستگاه چادر امدادی، 6 هزار و 250 تخته پتو، یک هزار و 968 تخته موکت، سه هزار و 304کیلوگرم نایلون، 10 هزار و 38 بسته غذایی، 18 هزار و 278 بطری آب معدنی، 9 هزار و 139 قوطی انواع کنسروجات، 41 هزار و 794 قرص نان، 269 کیلوگرم خرما، 15 هزار 315 کیلوگرم برنج، دو هزار و 717 کیلوگرم روغن و یک هزار و 175بسته بیسکوییت در بین متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی خبر داد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: عملیات امدادرسانی به متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی در استان های مازندران، گلستان، سمنان و خراسانی شمالی ادامه دارد.
اجتمام**7029**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال