طراحی و ساخت جرثقیل های پهن پیکر در اراک کلید خورد

اراک - ایرنا - مدیرعامل واحد تولیدی لجور هیدرولیک اراک گفت: طراحی و ساخت جرثقیل های غول پیکر بالای 60 تن در این واحد تولیدی در سال جدید با هدف حمایت از رونق تولید و کاهش وابستگی خارجی کلید خورد.

«حسن مهدی نیا» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون جرثقیل های 60 تنی در واحد شرکت لجور تولید می شود اما با وجود متقاضی بسیار زیاد داخلی، تولید جرثقیل های پهن پیکز نیز در این واحد کلید خورد.
وی ادامه داد: تولید جرثقیل های غول پیکر و بالابرهای با ارتفاع بالا در انحصار کشورهای چین و کره جنوبی است که در صورت موفقیت کارکنان کارخانه لجور در تحقق تولید این نوع محصولات، دیگر نیازی به وارد کردن هیچ نوع جرثقیل و بالابری از خارج کشور وجود نخواهد داشت.
مدیرعامل شرکت لجور هیدرولیک اراک اظهار داشت: سال گذشته بیش از 300 دستگاه جرثقیل سبک و سنگین در این واحد، تولید شد و تمامی تولیدات شرکت لجور هیدرولک برای تامین بازار داخل به نقاط در نقاط مختلف کشور به فروش رسید.
مهدی نیا افزود: ارزش ریالی تولیدات امسال لجور هیدرولیک بالغ بر 200 میلیارد ریال است و با کار و تلاش شبانه روزی کارکنان این مجموعه صنعتی به دست آمده است.
مدیرعامل لجور هیدرولیک اراک بیان کرد: تولید 280 دستگاه جرثقیل امسال در این واحد تولید هدفگذاری شد که با تلاش پرسنل خدوم این شرکت، 20 دستگاه بیش از انتظار و برنامه ریزی تولید شد.
مهدی نیا گفت: کالاهایی که این شرکت تولید می کند بر اساس استانداردهای جهانی است و از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است اما نیاز بازار داخلی از یکسو و همچنین محدودیت فضا و نیروی انسانی از سوی دیگر اجازه تولیدات بیشتر برای توسعه صادارت را به این شرکت نمی دهد.
واحد صنعتی لجوراز 30 سال پیش با تولید ادوات کشاورزی فعالیت خود را در اراک آغاز کرد و اکنون از تولیدکنندگان مطرح انواع بالابر و جرثقیل های صنعتی در آسیا محسوب می شود.
استان مرکزی با حدود سه هزار واحد تولیدی و صنعتی رتبه نخست تنوع محصولات صنعتی، جایگاه دوم صنایع مادر تخصصی و رتبه چهارم صنعت کشور را به خود اختصاص داده است.
3017/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال