ایران 10 هزار عنوان مقاله علمی نانو دارد

کرمان- ایرنا- مسئول دفتر فرق و ادیان معاونت تبلیغ حوزه های علمیه با اشاره به پیشرفت های علمی حاصل شده در طول چهل سال گذشته انقلاب اسلامی گفت: ایران اسلامی، امروز به برکت انقلاب و توان جوانان تحصیلکرده 10 هزار عنوان مقاله علمی پیرامون نانو دارد که پیشرفت قابل توجهی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین ملانوری شامگاه جمعه در جمع معتکفین مسجد جامع شهر رفسنجان افزود: جنگ تحمیلی ایران و عراق که شروع شد ما ایرانی ها بلد نبودیم حتی سیم خاردار درست کنیم این درحالی که امروز در جهان ما در زمینه نانو که مقوله بسیار مهم است حرف برای گفتن داریم.
وی اضافه کرد : این دانش 30 سال است که در دنیا وجود دارد و 12 سال پس از شروع آن در جهان به همت جوانان در ایران تولید این دانش شروع شده است .
ملانوری با تاکید بر اینکه ایرانی ها در تولید دانش نانو در سال اول 10 مقاله نوشتند اظهار داشت : هم اینک رتبه چهارم در دنیا را بعد از آمریکا، چین و هند در تولید دانش نانو داریم.
وی ادامه داد: در برخی تکینیک های نانو ایران اختراعاتی دارد که آمریکا ندارد در مورد هسته ای و سپر دفاعی کشور ما هیچ نداشت اما امروز در تولید موشک، ایران 30 موشک دوربرد را اختراع کرده است.
این پژوهشگر در تشریح بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: رهبری فرمودند زن ها و بزرگترها تلاش کنید و جامعه ما باید عزت مند باشد و مادران و زنان ما در عزت مند کردن نسل بعدی انقلاب نقش موثری داشته باشند.
‌وی با اشاره به اینکه حفظ آرمان های انقلاب اسلامی در این بیانیه آمده است افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند در 40 سال گذشته توانستیم بر اهداف و آرمان های خودمان بمانیم و دشمن با توطئه هایش نتوانست ما را از آرمان هایمان که شامل حاکمیت دین، ولایت فقیه و دین است جدا کند.
ملانوری ادامه داد: در حکومت اسلامی با وجود این همه توطئه های دشمن کسی نتوانست در آرمان ها و اهداف جمهوری اسلامی خدشه ای وارد کند.
وی تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی فرمودند انقلاب ما شعارهای فکری، درخشان و همیشه زنده از جمله استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، عدالت، عزت انسانی و غیره دارد.
به گفته ملانوری مدیریت جهادی و اعتقاد به اصل ' ما می توانیم ' در این بیانیه مهم است لذا بچه ها و فرزندان را این طور تربیت کنید و به آنها سرکوفت ندهیم، لذا رمز موفقیت خانواده هایی که فرزندانشان سربلند می شوند این است که والدین به آنها بها می دهند.
وی با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب همچنین رهبری افزایش چشمگیر معنویت و اخلاق را در فضای جامعه مورد تاکید قرار داده است عنوان کرد: مشکلات اخلاقی فراوانی در جامعه امروز وجود دارد برخی رشوه خواری ها، سرقت ها و غیره اما با وجود این همه لجن بازی ها و رانت خواری ها و بزهکاری ها رشد معنویت از جمله برگزاری آیین های اعتکاف در کشور ما وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: با جهاد این ملت است که انقلاب سرپا ایستاده است لذا اعتکاف به عنوان یک وجهه تربیتی کشور که باید تقویت شود مد نظر رهبری است.
رفسنجان در 110 کیلومتری کرمان قرار دارد.
7433/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال