کشف سلاح های پیشرفته کشور های غربی در سوریه

دمشق- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه روز پنجشنبه از کشف مقادیر قابل توجهی سلاح های پیشرفته و مدرن کشورهای غربی در شمال استان حمص واقع در مرکز این کشور توسط نیروهای ارتش سوریه خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از سانا، در بین این سلاح ها موشک های دوش پرتاب، سلاح های متوسط و تهاجمی، سلاح های مخصوص تک تیراندازها و تجهیزات ماهواره ای وجود دارد که پیشتر تروریست ها از آن علیه ارتش سوریه استفاده می کردند.
هفته گذشته نیز در استان درعا واقع در جنوب سوریه، مقادیر قابل توجهی از سلاح ساخت رژیم صهیونیستی و آمریکا در یکی از انبار مهمات باقیمانده از تروریست ها کشف شد.
ارتش سوریه بهار 1397 سه استان جنوبی این کشور از جمله درعا را از وجود تروریست ها پاکسازی کرد.
در همین حال و بر اساس اعلام سانا، تروریست ها امروز قصد داشتند از منطقه کاهش تنش در جنوب ادلب به سمت مناطق امن در شمال استان حما و روستای لحایا در این استان نفوذ کنند که با پاسخ قاطع ارتش سوریه، مجبور شدند با برجای گذاشتن تلفات و از دست دادن تجهیزات، به مواضع خود بازگردند.
یگان های ارتش سوریه همچنین امروز مخفیگاه های تروریست ها در روستای جسر بیت الرأس در منطقه دشت الغاب در ریف شمالی غربی حما را شناسایی و منهدم کردند که در جریان آن نیز تعدادی از تروریست ها به هلاکت رسیدند.
عصر امروز نیز تروریست ها به دنبال شکست از ارتش سوریه، اقدام به شلیک خمپاره به سمت منازل مسکونی مردم در شهرک شطحه در ریف شمالی حما کردند که در جریان آن خساراتی به منازل مردم وارد شد.
سوریه از 8 سال پیش شاهد بحران ناشی از حمایت برخی کشورهای غربی و عربی از تروریست هاست که موجب از بین رفتن زیرساخت های بسیاری از مناطق این کشور شده اند.
اکنون ارتش سوریه بر 80 درصد مناطق تحت اشغال تروریست ها اشراف یافته و 20 درصد باقیمانده نیز در مناطق شمال غرب شامل ادلب و بخش هایی از حلب و شمال شرق شامل برخی مناطق کردنشین می شود.
شبس**خاورم**1436**1504

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال