سدها؛ مانع تخریب زیرساخت های گلستان شد

گرگان - ایرنا - مدیر آب منطقه ای استان گلستان با یادآوری بارندگی های سیل آسا در این خطه شمالی کشورمان گفت که وجود سدها بویژه در شرق استان موجب وارد شدن حداقلی خسارت و از بین نرفتن زیرساخت ها بویژه در منطقه گنبد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی نظری امروز پنجشنبه در جلسه اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ساحلی و مرزی گُمیشان که با حضور حجت الاسلام قمی نماینده رهبر معظم انقلاب و رییس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در کمتر از 24 ساعت 60 درصد بارندگی سالیانه استان گلستان به ثبت رسید و دستگاه های هواشناسی رقم بارشی معادل 315 میلیمتر را اعلام کردند.
وی بیان کرد: وجود سدهای نرماب، بوستان و گلستان سبب شد تا حجم شدید روان آب ها به سمت شهرستانهای گنبد، گمیشان، آق قلا مدیریت شده و مانع از وارد شدن خسارت فراوان به شهرها و روستاها یا تلفات انسانی شود.
مدیر آب منطقه ای استان گلستان با بیان اینکه تاخیر و زمان بندی در هدایت حجم بالای سیلاب یکی از دلایل اصلی کاهش خسارت به شهرستان گنبد کاووس بود؛ گفت: سرریز سد بوستان تا 107 و سرریز سد گلستان 550 مترمکعب در ثانیه است.
به گزارش ایرنا بارندگی اخیر توام با طوفان خسارات زیادی در گلستان بر جای گذاشت و جان 2 کودک را در شهرهای کلاله و مینودشت گرفت.
از روز دوشنبه و با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی بیش از 300 میلمتر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در برخی نقاط استان تا 1.5 متر گزارش شده و اگر چه از شدت بارندگی کاسته شده اما همچنان بصورت پراکنده ادامه دارد.
7333/3091/2729

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال