موزه ارمیتاژ به دلیل تهدید به بمب گذاری بسته شد

مسکو - ایرنا - موزه ارمیتاژ سن پترزبورگ به دنبال تهدید افراد ناشناس که از بمب گذاری در آن خبر داده بودند، بسته شد.

به گزارش ایرنا، مسوولان موزه ارمیتاژ روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کردند: چند تن از کارکنان ارمیتاژ از طریق پست الکترونی پیام هایی مبنی بر بمب گذاری این موزه دریافت کردند.
در ادامه بیانیه آمده است: تصمیم به تخلیه افراد واقع در محدوده این موزه و مقر اصلی آن گرفته شد و واحدهایی از سازمان های ویژه به محل اعزام شدند.
در زمان حاضر ماموران امنیت موزه به همراه ماموران گارد ملی روسیه در حال کنترل و بازبینی اماکن ارمیتاژ هستند و پس از پایان این اقدامات موزه باز خواهد شد.
موزه آرمیتاژ با سه میلیون اثر هنری (که به طور همزمان نمایش داده نمی شوند)، یکی از بزرگترین موزه های جهان و از قدیمی ترین گالری های هنری و موزه های تاریخ و فرهنگ بشری به حساب می آید.
مجموعه عظیم آرمیتاژ در شش بنا به نمایش گذاشته شده و بنای اصلی آن کاخ زمستانی نام دارد و در گذشته محل سکونت تزارهای روسیه بوده است.
گفتنی است، نیروهای امنیتی روسیه دستکم در دو سال اخیر درگیر تلفن های ناشناس و تهدید آمیز بمب گذاری در نقاط مختلف مسکو و شهرهای مختلف روسیه بوده اند.
اوج این تماس ها پیش از جام جهانی فوتبال 2018 در روسیه به ثبت رسید به طوری که در شش ماه منتهی به جام جهانی فوتبال هر هفته چند مرکز تجاری یا ساختمان معتبر و فرودگاه در مسکو در پی تهدید تلفنی تخلیه می شد.
وزارت خارجه روسیه نیز از این تماس ها در امان نماند بطوری که یک بار نیز گزارش شد که مقر اصلی وزارت امور خارجه روسیه از ترس بمب گذاری و پس از تماس تلفنی ناشناس تخلیه شده است.
روس ها منشا اصلی تماس های تلفنی را اوکراین می دانند اگر چه تحقیقات پیرامون این تماس ها همچنان جریان دارد و نمایندگان پارلمان برای کاهش این جریان، مجازات های سنگینی برای مزاحمت تلفنی در روسیه وضع کرده اند که کمتر از مجازات قتل در بزرگترین کشور دنیا نیست.
اروپام*391*1346

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال