سفر اروپایی رییس جمهوری چین آغاز شد

پکن- ایرنا- سفر اروپایی 'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین به سه کشور ایتالیا، موناکو و فرانسه از امروز پنجشنبه آغاز شد.

به گزارش ایرنا 'وانگ چائو' معاون وزیر خارجه چین روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در ارتباط با سفر 'شی' به این سه کشور اروپایی گفت: رییس جمهوری چین از 21 تا 26 مارس بنا به دعوت رییس جمهوری ایتالیا، رهبر موناکو و رییس جمهوری فرانسه از این سه کشور دیدار رسمی خواهد کرد.
او گفت: این نخستین سفر رهبر چین در سال جاری میلادی است و برای توسعه روابط چین با ایتالیا، موناکو و فرانسه اهمیت تاریخی دارد.
وانگ تصریح کرد که اطمینان دارد سفر شی جین پینگ برای روابط چین و اروپا در عصر جدید نیروی محرکه نوینی وارد می کند، فضای جدیدی برای ساخت مشترک پیشنهاد یک کمربند یک جاده باز می کند و نقش جدیدی در به ارمغان آوردن رفاه برای مردم چین و اروپا و صلح و توسعه جهان ایفا خواهد کرد.
یکی از نکات برجسته سفر شی به ایتالیا، پیشبرد بیشتر ساخت مشترک 'کمربند و جاده' است که برتری‌های تاریخی، فرهنگی و جغرافیایی را در همکاری کمربند و جاده برای دو کشور به ارمغان می آورد، همچنین به ایجاد یک عصر جدید از ساخت 'کمربند و جاده' در ابعاد دریایی، هوایی و زمینی دو کشور منجر می شود تا به این ترتیب منافع واقعی بیشتر برای مردم دو کشور فراهم آید.
در طول دیدار شی از ایتالیا، دو کشور در حوزه‌ همکاری بین دولت‌ها از جمله امور دیپلماسی، اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی و همچنین حوزه‌های تجاری مانند تجهیزات زیر بنایی، ماشین آلات و امور مالی، به توافق خواهند رسید تا سطح جدید همکاری دو جانبه چین و ایتالیا را به نمایش بگذارند.
رئیس جمهوری چین روز جمعه با سرجو ماتارلا همتای ایتالیایی خود دیدار خواهد کرد و روز شنبه آینده در ملاقات با جوزپه کونته نخست وزیر این کشور تقاهم نامه اتصال چین به اروپا و الحاق ایتالیا به طرح جاده جدید ابریشم را امضا خواهد کرد و سپس عازم شهر پالرمو در جنوب ایتالیا می شود.
این احتمال نیز وجود دارد که رئیس جمهوری چین در سفر به ایتالیا با پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار کند.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال