هند از استقرار پهپادهای مسلح پاکستان در امتداد خط کنترل خبر داد

تهران- ایرنا- شبکه تلویزیونی 'ایندیا تودی' به نقل از نیروهای امنیت مرزی هند اعلام کرد: پاکستان پهپادهای مسلح در سراسر خط کنترل، مرز غیررسمی کشمیر هند و پاکستان مستقر کرده است.

به گزارش ایندیا تودی، نیروهای امنیتی هند، چند فروند از این پهپادها را که درصدد ورود به حریم هند و جاسوسی بودند، سرنگون کردند.
ارتش و نیروی هوایی هند از طریق نیروی امنیت مرزی از استقرار پهپادهای پاکستان در خط کنترل آگاه شدند.
پهپادهای جاسوسی قابل تجهیز به تسلیحاتی مانند موشک و بمب های هدایت شونده با لیزر، به منظور حمله به مواضعی در زمین یا هوا هستند.
به گفته مقامات امنیتی هند، پاکستان در راستای توافقنامه های نظامی با پکن، به دنبال خرید دستکم 48 پهپاد از چین است.
'شی جین پینگ' رئیس جمهوری چین سپتامبر گذشته از تعهد کشورش به همکاری گسترده نظامی با پاکستان گفت و افزود: ارتش دو کشور باید در زمینه های مختلف و همه سطوح همکاری بیشتری داشته باشند، علیه تروریسم وارد عمل شوند، برای تضمین امنیت کنسرسیوم کریدور اقتصادی چین و پاکستان تلاش کنند و به عنوان نگهبانی معتمد برای منافع مشترک و توسعه مشترک دو کشور عمل کنند.
به اعتقاد مقامات امنیتی هند، روابط دفاعی رو به رشد بین پاکستان و چین نشان دهنده تعهد پکن به تقویت بیشتر اسلام آباد است.
حمله انتحاری 25 بهمن ماه گروه تروریستی جیش محمد مستقر در خاک پاکستان به نظامیان هند در پولوامای کشمیر و کشتن 40 تن از آنها، شروع تنش تازه ای بین هند و پاکستان شد که پس لرزه های آن همچنان ادامه دارد.
هند به تلافی این حمله، پایگاه این گروه را در پاکستان بمباران کرد و نیروی هوایی این کشور نیز در جریان نبرد هوایی، دو فروند جنگنده میگ هند را سرنگون و یک خلبان آن را اسیر کرد که چند روز بعد آزاد شد.
یکی از مقامات دولت آمریکا امروز (پنجشنبه) هشدار داد که وقوع حمله تروریستی دیگر در هند برای پاکستان دردسرساز می شود.
وی از پاکستان خواست تا با اقدامات پایدار، قابل راست آزمایی و برگشت ناپذیر علیه گروه های تروریستی در خاک کشورش وارد عمل شود.
آساق**1088**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال