واشنگتن درباره حمله تروریستی دیگری در هند به پاکستان هشدار داد

تهران - ایرنا - آمریکا با تاکید بر ضرورت اقدام پایدار، قابل راستی آزمایی و برگشت ناپذیر پاکستان علیه تروریست ها، هشدار داد که یک حمله تروریستی دیگر در هند به شدت برای اسلام آباد مشکل آفرین خواهد شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روزنامه تایمز هند، یکی از مقامات عالیرتبه دولت آمریکا در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: لازمه تضمین جلوگیری از تشدید دوباره تنش ها در منطقه، مستلزم اقدامات منسجم و پایدار پاکستان در زمینه مهار گروه های تروریستی، به ویژه جیش محمد و لشکر طیبه، است.
این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، افزود: چنانچه به خاطر فقدان اقدام پایدار و درست پاکستان علیه این گروه ها، حمله تروریستی دیگری اجرا شود، برای پاکستان به شدت دردسرساز خواهد شد و دوباره به تنشی دامن خواهد زد که برای هر دو کشور(هند و پاکستان) خطرناک خواهد بود.
وی تاکید کرد، آمریکا و جامعه بین المللی باید شاهد اقدام برگشت ناپذیر و پایدار علیه گروه های تروریستی باشند. هنوز برای ارزیابی کامل زود است. پاکستان در روزهای گذشته گام هایی را برداشت و دارایی های برخی گروه های تروریستی را مسدود و برخی افراد را نیز دستگیر کرد. با این حال، باید شاهد اقدامات بیشتری باشیم.
به گفته وی، آمریکا به همراه شرکای بین المللی اش در تلاش است فشار بر پاکستان را تشدید کند. گروه اقدام مالی(FATF)، حوزه ای است که نشان دهنده ضرورت اقدام پاکستان علیه گروه های تروریستی است. در صورت اقدام نکردن، آنها (پاکستان) همچنان در فهرست خاکستری این گروه باقی می مانند.
این مقام آمریکایی خاطر نشان کرد؛ با وجود رفع تنش بین هند و پاکستان، این دو کشور همسایه همچنان در حالت آماده باش قرار دارند که مایه نگرانی واشنگتن است.
وی همچنین از تلاش واشنگتن برای جلوگیری از تشدید تنش بین هند و پاکستان گفت و افزود، سیاست دولت 'دونالد ترامپ' (رئیس جمهوری آمر یکا) در رابطه با پایگاه های امن تروریست ها، سیاست عدم مدارا است.
حمله انتحاری 25 بهمن ماه گروه تروریستی جیش محمد مستقر در خاک پاکستان به نظامیان هند در پولوامای کشمیر و کشتن 40 تن از آنها، شروع تنش تازه ای بین هند و پاکستان شد که پس لرزه های آن همچنان ادامه دارد.
هند به تلافی این حمله، پایگاه این گروه را در پاکستان بمباران کرد و نیروی هوایی این کشور نیز در جریان نبرد هوایی، دو فروند جنگنده میگ هند را سرنگون و یک خلبان آن را اسیر کرد که چند روز بعد آزاد شد.
آساق**1088**1486**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال