رییس جمهوری افغانستان:

نوروز مرزهای جغرافیایی را درنوردیده است

کابل - ایرنا - رییس جمهوری افغانستان با حضور در مراسم جشن نوروز در «مزارشریف» مرکز استان «بلخ» و مقر برگزاری جشن اصلی نوروز در افغانستان، این روز را به کشورهای حوزه عضو نوروز تبریک گفت و آن را جشن بزرگ منطقه و جهان دانست که مرزهای جغرافیایی را بر می دارد.

به گزارش ایرنا، «محمد اشرف غنی» امروز پنجشنبه در مراسم جشن نوروز در مزارشریف افغانستان گفت : نوروز جشن مشترک کشورهای منطقه و جهان از جمله ایران، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و کشورهای جهان است.
وی گفت که هرچند با کشیدن مرزهای جغرافیایی ، کشورهای عضو حوزه نوروز را از هم جدا کرده اند اما آنها با همدلی و توسعه روابط دوستی و فرهنگی این مرزها را برخواهند داشت و این جشن ملی را سراسری و منطقه ای خواهند ساخت.
رییس جمهوری افغانستان شب گذشته با پذیرایی از سفیران کشورهای حوزه نوروز در کاخ ریاست جمهوری ، جشن نوروز را به آنها تبریک گفت.
مزارشریف مرکز استان بلخ امروز شاهد حضور صدها هزار نفر از استان های مختلف افغانستان و کشورهای آسیای میانه برای برگزاری جشن جهانی نوروز است.
این شهر تا چهل روز شاهد مهمانان از سراسر افغانستان برای سپری کردن جشن نوروز و «میله گل» سرخ خواهد بود.
سراسر افغانستان امروز شاهد جشن نوروز با روش های و سنت های هر منطقه و استان می باشد و افغان ها این جشن را به عنوان احیای دوباره طبیعت و جشن باستانی و تاریخی این خطه با گرمی تجلیل می کنند.
آساق*291**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال