کره شمالی سفرایش را از روسیه، چین و سازمان ملل احضار کرد

پکن- ایرنا- درپی بالاگرفتن تنش ها میان کره شمالی و آمریکا و تهدید پیونگ یانگ برای خاتمه دادن به مذاکرات هسته ای با واشنگتن، کره شمالی سفرای خود را از روسیه، چین و سازمان ملل به کشور فراخواند.

به گزارش ایرنا خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز پنجشنبه نوشت، مقام های کره شمالی گفته اند که درحال تجدید نظر در راهبرد گفت و گوهای جاری با آمریکا هستند.
پیشتر این کشور تاکید کرده بود چون آمریکا حاضر نشده است به درخواست کیم جونگ اون رهبر این کشور برای لغو پاره ای از تحریم ها پاسخ مثبت بدهد، کره شمالی نیز قصد دارد به مذاکرات خاتمه داده و آزمایش های تسلیحاتی و موشکی را از سربگیرد.
گزارش حاکی است کره شمالی می خواهد در راهبرد مذاکرات با آمریکا بازنگری کند و برای همین سفیران خود را از سازمان ملل، چین و روسیه به کشور احضار کرده است.
در همین حال یونهاپ نوشته است غیر از این سه نفر، نزدیک به 10 سفیر و دیپلمات دیگر کره شمالی این هفته در فرودگاه بین المللی پکن مشاهده شده اند که در حال بازگشت به کشور هستند.
قرار است این دیپلمات ها ابتدا در نشست سالانه کره شمالی شرکت کنند اما بنا به این گزارش این فرصتی نادر برای این کشور است تا درباره رهیافت گفت و گو با آمریکا و تجدید نظر درباره آن با دیپلمات های خود رایزنی کند.
چو سون خویی معاون وزیر خارجه کره شمالی چند روز قبل هشدار داد که کشورش رفتار گانگستری آمریکا را برنمی تابد و به مذاکرات با این کشور خاتمه می دهد.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال