سفیر روسیه: خبر نارضایتی مسکو ازسفر اسد به تهران بی اساس است

تهران - ایرنا - سفیر روسیه در تهران، اخبار برخی رسانه ها درباره نارضایتی مسکو از سفر اخیر رئیس جمهوری سوریه به ایران را رد کرد و گفت: ما هرگز نگرانی درباره این سفر نداشتیم و این اخبار، بی اساس است.

به گزارش سازمان «میدل ایست مانیتور» ، «لوان دژاگاریان» در بیانیه ای که روز پنجشنبه منتشر شد ، اعلام کرد، گزارش رسانه ها درباره نارضایتی مسکو از سفر 'بشار اسد' به تهران، بی اساس است.
دژاگاریان افزود: هدف از انتشار چنین گزارش هایی ایجاد شکاف در روابط ایران، روسیه و سوریه است اما، این رسانه هایی که چنین گزارش هایی منتشر می کنند، به هدف خود نمی رسند.
وی خاطر نشان کرد: ما به رابطه دوستانه مان، توافقنامه هسته ای ایران و نیز مسایل دیگری مانند حقوق بشر و سیاست های منطقه ای متعهد هستیم و انتقاد واشنگتن و متحدانش از سیاست های منطقه ای ایران، بی اساس است.
دژاگاریان ضمن ابراز خرسندی کشورش از سطح کنونی همکاری دو جانبه بین ایران و روسیه در حوزه های مختلف، ابراز امیدواری کرد، مشکلات بانکی بین دو کشور با تلاش های مشترک حل و فصل شود.
روسیه و ایران قرار است در نشست آتی کمیته مشترک روسیه و ایران در ماه ژوئن، درباره توسعه همکاری دو جانبه اقتصادی گفت و گو کنند.
بشار اسد اوایل اسفند ماه گذشته به تهران سفر کرد و در این سفر با رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری ایران دیدار کرد.
میدل ایست مانیتور یک سازمان غیرانتفاعی است که تحولات خاورمیانه را رصد می کند.
*آساق*1088**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال