تاکید رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ایام نوروز؛

برای حفظ محیط زیست همدلی 80 میلیونی را استدعا داریم

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: برای حفظ محیط زیست همدلی، همکاری و همراهی تمام جمعیت هشتاد میلیونی مورد استدعا است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی کلانتری در پیام نوروزی سال 1398 گفت: سال نو و تجدید حیات طبیعت را که نمادی آشکار از حکمت الهی است، به پیشگاه همه هموطنان گرامی و معزز تبریک و تهنیت عرض می کنم.
طبیعت و محیط زیست به عنوان مهم ترین سرمایه حیات، نیازمند حفاظت و مراقبت ویژه همه ما ساکنان این کره مسکون است، برای تداوم زندگی خود و آیندگان، الزامی است در بهسازی و حفظ و حراست این میراث گرانبها صادقانه همت گماریم.
امروزه برای بشر، چه حقوقی را مهم تر از حق بقا می توان تصور کرد؟ در جهان امروز، دیر یا زود مصداق واقعی و عینی برای ارزشیابی و امتیاز دهی به شایستگی ملت ها و حکومت ها، میزان توجه و حساسیت به مسائل محیط زیست در محدوده مرزها و در ابعاد جهانی خواهد بود.
سازمان حفاظت محیط زیست بنا به رسالتی که بر عهده دارد، به عنوان حافظ و دادستان حقوق حیاتی نسل حاضر و آیندگان ایفای نقش می‌کند و بی تردید، بدون مشارکت آحاد جامعه کشور، اقدامات دولت و با یک سازمان متولی حفظ محیط زیست، آنگونه که باید و شاید نتیجه بخش نخواهد بود.
از این رو، با الهام از اصل پنجاهم قانون اساسی، سیاست های کلی محیط زیست ابلاغی مقام معظم رهبری و دستورات موکد ریاست جمهوری که جملگی حفظ محیط زیست را یک وظیفه همگانی و مهارت‌های زندگی تأکید دارند، برای نجات این پدیده ارزشمند حیاتی در خیابان زندگی، همدلی، همکاری و همراهی های همه جمعیت هشتاد میلیونی مورد استدعا است.
علمی 9014**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال