فرمانده نیروی زمینی سپاه؛

تعدادی از مرزبانان ربوده شده آزاد شدند

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی سپاه اعلام‌ کرد: تعدادی از مرزبانان ربوده شده توسط گروهک تروریستی جیش العدل آزاد شدند.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از روابط عمومی سپاه؛ سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور گفت: در پی رایزنی‌های بعمل آمده میان مقامات سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی ایران و پاکستان و تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای امنیتی واطلاعاتی، 4 تن از مرزبانان ربوده شده توسط گروهک جیش العدل آزاد و به میهن اسلامی باز خواهند گشت.
وی افزود : محمود هرمزی ، پدرام موسوی ،کیانوش بابایی و عبدالکریم شریفی مرزبانانی هستند که امشب‌ آزاد شدند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه همچنین از ادامه تلاش‌ها برای آزادسازی سایر مرزبانان ربوده شده، خبر داد.
به گزارش ایرنا، تعدادی از مرزبانان و بسیجیان بومی در نقطه صفر مرزی میرجاوه در جنوب شرق کشور 24 مهر 97 توسط گروهک تروریستی جیش العدل ربوده و به داخل خاک پاکستان منتقل شدند.
پنج نفر از این مرزبانان 24 آبان با پیگیری های دولت پاکستان آزاد و به ایران تحویل داده شدند، اما به گفته سردار سرتیپ محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور، اکنون 6 نفر دیگر در اختیار این گروه تروریستی قرار دارند.
شهریار حیدری مدیر کل امور مرزی وزارت کشور پیش از این با بیان این که نیروی نفوذی عامل اصلی بروز این اتفاق بوده است، گفت: نیروهای نفوذی گروهک تروریستی جیش العدل شناسایی شده اند با این حال تاکنون دستگیری خاصی در این زمینه انجام نشده است. 
در گذشته نیز بارها تروریست ها پس از اقدامات تروریستی در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان، به مکان های امن در خاک پاکستان متواری می شدند.
بر اساس این گزارش، ١٨ بهمن 1392 پنج سرباز دیده بان کشورمان در مرز جکیگور سیستان و بلوچستان مفقود شدند که مسئولیت آن را نیز گروهک تروریستی جیش العدل بر عهده گرفت؛ پرونده ای که در نهایت با آزادی چهار سرباز و شهادت یک نفر دیگر بسته شد. اردیبهشت ماه امسال نیز این گروهک در جریان درگیری با مرزبانان کشورمان در میرجاوه، 9 نفر را به شهادت رسانده، دو نفر را مجروح و یک تن دیگر را به گروگان گرفتند.
شبد*9612*9122

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال