مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران:

رشد 20 درصدی نشریات دانشگاه تهران در سال 97

تهران-ایرنا- مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از رشد 20 درصدی تعداد نشریات این دانشگاه در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن خبر داد.

محمد علی زارع چاهوکی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا افزود: تعداد نشریات دانشگاه تهران در سال 96 ، 324 عنوان بود که این رقم در سال جاری به رقم 400 رسید .
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران این توضیح را نیز داد که در سال گذشته، 76 عنوان نشریه مجوز انتشار دریافت کردند .
زارع چاهوکی درباره شیوه عملکرد نشریات دانشجویی دانشگاه تهران اظهار کرد: ارتقای جایگاه نشریات دانشگاهی؛ طرحی در مرحله تصویب در هیات رئیسه دانشگاه است تا به نشریاتی که از یک سری شاخص‌ها برخوردارند، امتیاز حرفه‌ای اعطا شود و مقاله‌دهندگان بتوانند از امتیاز علمی آن نیز افزون بر امتیاز فرهنگی برخوردار شوند.
وی افزود: نشریات دانشجویی دانشگاه تهران در حوزه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فعال هستند و در تمام حوزه‌ها موضوعات کیفی را مورد توجه قرار می دهند .
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به حوزه های فعالیت نشریات دانشجویی یادآورشد: انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی و تشکل‌های اسلامی و سایر دانشگاهیان، صاحبان امتیاز نشریات به شمار می آیند.
زارع چاهوکی همچنین با اشاره به متفاوت بودن روند ارسال مقاله های علمی خاطرنشان کرد: در خصوص روند ارسال مقالات هر نشریه متناسب با وضعیت خود عمل می‌کند و امکان چاپ مقالات دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها نیز وجود دارد.
به گفته وی، دانشگاه تهران در سال های خیر مانع فعالیت هیچ کدام از نشریات دانشجویی نشده و هیچ نشریه توقیفی نیز نداشته است.
وی در ادامه درباره بودجه اختصاصی به نشریات دانشگاه تهران توضیح داد : هر چند در خصوص تامین بودجه محدودیت‌های شدیدی وجود داشت، ولی تلاش شد تا حد امکان از چاپ نشریات حمایت شود.
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران تأکید کرد: در سال 97 فقط در بخش متمرکز حدود یک میلیارد ریال بابت چاپ ، حمایت مستقیم صورت گرفت. در ضمن به‌صورت موردی نیز دانشکده/پردیس‌ها مبالغی را خصوص چاپ نشریات هزینه کردند.
زارع چاهوکی با اشاره به راه اندازی سامانه نشریات دانشگاه افزود: این امکان فراهم شده تا هر نشریه دارای یک سایت مجزا و کامل برای دریافت مقاله و انتشار مجازی مقاله ها باشد.
وی درباره خط مشی و اهداف دانشگاه تهران در حوزه نشریات افزود: توان‌افزایی فعالان با برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع، تقویت امید و نشاط در بین دانشجویان و جامعه دانشگاهی و استفاده از ظرفیت نشریات برای تحلیل و بررسی مسائل و مشکلات دانشگاه ، جامعه و ارائه راه حل از جمله اهداف دانشگاه است.

**9491**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال