استقبال از مسافران نوروزی در دریاچه چیتگر

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران گفت: همزمان با نوروز سال 1398 برنامه های متنوع فرهنگی هنری در مجموعه دریاچه شهدای خیلج فارس(چیتگر) تدارک دیده شده است که برای استقبال از مسافران نوروزی اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، مرتضی احمدی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس مکانی مفرح برای خانواده ها است، از این رو طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در ایام نوروز برنامه های فرهنگی و هنری متنوعی برگزار می شود.
وی افزود: برنامه هایی از جمله دوچرخه سواری، نمایش های ورزشی، رقص محلی، نمایش های خیابانی، مارپله بازی بزرگ و نقالی، شاهنامه خوانی، جشنواره بادبادک ها، برپایی کنسرت، ورزش های ایرانی، نمایش چتربازی و نورافشانی در این مجموعه به اجرا در خواهد آمد.
احمدی با بیان اینکه جشنواره بادبادک ها در سواحل شنی برگزار می شود گفت: لوازم تهیه بادبادک به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.
وی ادامه داد: همچنین در باغ صخره ای، پاکو و حرکت های نمایشی اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران ادامه داد: روزهای 13 و 14 فروردین نیز هنرمندان با عروسک های بزرگ ننه سرما و عمو نوروز، نمایش اجرا می کنند.
احمدی با اشاره به همکاری نهادهای مختلف در ارائه خدمات رسانی به مسافران نوروزی گفت: جمعیت هلال احمر، آتش نشانی و اورژانس نیز در مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس حضور دارند.
مدیرعامل شرکت عمرانی شهرداری تهران گفت: غرفه های سلامت نیز در این مجمومه برپا خواهد شد.
مجموعه تفریحی توریستی دریاچه شهدای خلیج فارس دارای 3 جزیره با نام های شهدای تنب کوچک، شهدای تنب بزرگ و شهدای ابوموسی با عملکردهای فرهنگی، مذهبی، تفریحی، پذیرایی و هنری است.
جزیره شهدای تنب بزرگ با مساحت 10 هزار متر مربع با کاربری فرهنگی و مذهبی، جزیره شهدای تنب کوچک با مساحت چهار هزار متر مربع با کاربری فرهنگی، اجتماعی و هنری و جزیره شهدای ابوموسی با مساحت 13 هزار مترمربع با کاربری خدماتی، تفریحی و پذیرایی مجهز به اسکله، قایق برقی و قایق امداد و همچنین قایق های تفریحی و پدالی است.
این مجموعه 8 ورودی اصلی که سه ورودی در شمال دریاچه، سه ورودی در شرق دریاچه و دو ورودی در غرب و شمال غرب (آزاد شهر) است.
دریاچه چیتگر در غرب تهران در منطقه 22 واقع شده است.
تهرام/1109//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال