دانشگاه علامه طباطبایی رتبه اول تغذیه را دارد

تهران - ایرنا - معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: این دانشگاه با ارتقا کیفیت مواد اولیه و تنوع بخشی تغذیه و غذای دانشجویی توانسته رتبه اول در حوزه تغذیه را بدست آورد.

حسین سلیمی بجستانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا درباره مهم ترین فعالیت های معاونت دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد: این دانشگاه در دو بخش خدمات رفاهی و سلامت فعالیت کرده است.
وی افزود: دانشگاه علامه طباطبایی در بحث خدمات رفاهی پرداخت تسهیلات، انواع وام های تحصیلی، بیمه دانشجویی و بازپرداخت وام ها را در صدر امور قرار داده است.
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به فعالیت های دانشگاه در حوزه تغذیه همچنین یادآورشد: صنعتی سازی و بهسازی و زیبا سازی هفت رستوران در سال 97 مورد توجه دانشگاه قرار گرفت.
** ارتقای سطح خوابگاه های دانشجویی
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی درباره تعمیر و تجهیز خوابگاه ها نیز اظهار کرد: در سال 97 مقاوم سازی، افزایش ظرفیت اسکان و تغییر کاربری یکی از خوابگاه های دانشگاه مورد توجه بود.
سلیمی بجستانی افزود: این دانشگاه افزایش فضای خوابگاهی بواسطه اجاره و رهن را در اولویت های خود قرار داده است.
به گفته وی، ارتقای سطح خوابگاه در صندوق رتبه بندی وزارت علوم از سطح چهار و پنج به رتبه یک و دو رسیده است.

** ارائه طرح های خدماتی در حوزه مشاوره
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی درباره خدمات سلامت روان و مشاوره نیز گفت: ایجاد ساختمان مرکز مشاوره در سه واحد صد متری، با مشخصات و استانداردهای به روز باعث بهبود افزایش خدمات شده است.
سلیمی بجستانی افزود: دانشگاه علامه طباطبایی با ایجاد دفاتر مشاوره در خوابگاه ها، دانشکده های بیرون از پردیس و دانشگاه توانسته فعالیت های این حوزه را افزایش دهد.
وی با اشاره به اجرای طرح های مختلف مشاوره در دانشگاه یادآورشد: خدمات مشاوره ای مانند اجرای طرح های پایش سلامت روان برای ورودی های جدید دانشگاه، پایش وضعیت مشروطی ها و وضعیت ورودی ها برای غم و غربت به دانشجویان پیش از این ارائه شده است.
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به برگزاری کارگاه در حوزه های مختلف خاطر نشان کرد: یکی دیگر از خدمات مشاوره ای در سال 97، تدبیر زندگی برای جدیدالورودی های مقطع کارشناسی بود.
سلیمی بجستانی با اشاره به آموزش 1700 نفر از دانشجویان ورودی جدید ادامه داد: این دانشجویان به مدت هشت ساعت برای ورود به دانشگاه آموزش دیده اند.

** افتتاح درمانگاه جدید دانشگاه علامه طباطبایی
وی درباره خدمات دانشگاه علامه طباطبایی در حوزه سلامت به دانشجویان گفت: یک درمانگاه جدید در سال 97 احداث و افتتاح شد.
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: خدمات مختلف تخصصی پزشکی و دندانپزشکی در درمانگاه جدید دانشگاه انجام می شود.
سلیمی بجستانی در ادامه به اجرای طرح پایش سلامت جسم در دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: دانشگاه علامه به منظور اجرایی کردن طرح پایش، نیروهای متخصص بسیاری را جذب کرده است.
وی با اشاره به راه اندازی و ارتقای اتاق های سلامت در خوابگاه ها گفت: در اتاق های سلامت و درمانگاه خدمات متنوعی به دانشجویان ارائه می شود.
**170 میلیون تومان صرف تجهیزات تربیت بدنی شد
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی درباره فعالیت های
دانشگاه در حوزه تربیت بدنی هم گفت: در این حوزه بالغ بر 170 میلیون تومان برای تعمیر تجهیزات به خوابگاه ها و دانشکده ها تزریق شد.
سلیمی بجستانی افزود: برگزاری مسابقات متنوع ورزشی، تجهیز اتاق های تربیت بدنی خوابگاه ها و پایش وضعیت اسکلتی، عضلانی و تندرستی دانشجویان جدید از طرح های اساسی حوزه تربیت بدنی است.
وی در باره تشکیل شورای صنفی در سال 97 در دانشگاه علامه طباطبایی نیز گفت: برگزاری جشنواره دانشجویان نمونه، جشنواره برای دانشجویان غیر ایرانی و هفته خوابگاه ها از دیگر فعالیت های معاونت دانشجویی است.
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به بررسی 2500 پرونده کمیسیون موارد خاص دانشجویان افزود: این دانشگاه هر دو هفته در حوزه کمیسیون موارد خاص و شورای انضباطی تجدید نظر به وضعیت تحصیلی دانشجویان برای رفع مشکل تحصیلی رسیدگی کرده است.
سلیمی بجستانی در پایان افزود: دانشگاه علامه طباطبایی به دلیل کمبود بودجه در سال 98 هنوز بطور مشخص برنامه ای را در اولویت قرار نداده است.
**9491** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال