مه آلودگی و کاهش دید در برخی ارتفاعات کشور

تهران- ایرنا- بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، امروز (28 اسفند) در ارتفاعات خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات شمالی البرز در گیلان، مازندران و گلستان بارش برف همراه با مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: امروز سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال غرب و شمال شرق بارش باران و در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود.
«فریبا گودرزی» اظهار داشت: شدت بارش ها در اردبیل، گیلان، گلستان و شمال خراسان شمالی خواهد بود.
وی ادامه داد: فردا برای سواحل دریای خزر، اردبیل، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، زنجان و استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی مانند البرز، قزوین، تهران، شمال سمنان، قم و مرکزی بارندگی پیش بینی شده است.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: همچنین در استان گلستان بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر، رخداد سیلاب و وزش بادهای موقتی رخ می دهد.
وی افزود: پنجشنبه نیز بارش ها به شرق سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرق محدود می شود و امروز و فردا هم خلیج فارس و هم دریای خزر مواج و توفانی است.

** رگبار در تهران
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد همراه خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت 2 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز به 16 درجه بالای صفر می رسد، فردا آسمان تهران در برخی ساعات ابری و گاهی بارش باران، وزش باد در بعد ازظهر رگبار و رعد و برق خواهد داشت.
گودرزی گفت: کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری با دمای منفی 13، فریدون شهر در اصفهان منفی 9، چالدران منفی 8 و راسک در سیستان و بلوچستان 29 درجه بالای صفر و زابل 28 درجه بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال