تا پایان بهمن امسال؛

185هزار تماس با مرکز مشاوره رایگان بهزیستی پایتخت برقرار شد

تهران- ایرنا- مدیر بهزیستی شهر تهران با بیان اینکه امسال 185 هزار و 658 تماس تا پایان بهمن ماه سالجاری با این سامانه گرفته شد گفت: برای تسهیل استفاده مردم از خدمات مشاوره ای شماره تماس 1480 با حضور 70 مشاوره به صورت رایگان به مردم مشاوره ارائه می کند.

سید محمد رحیم فاضلی نژاد عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: امسال همچنین 128 مرکز غیردولتی پایتخت به 31 هزار و 895 نفر مشاوره ارائه کردند.
وی اضافه کرد: ارائه خدمات مشاوره ژنتیک به متقاضیان در راستای جلوگیری از تولد نوزادان معلول نیز با جدیت در حال اجراست در همین راستا 15 هزار نفر به مراکز غیر دولتی مشاوره ژنتیک و بیش از یک هزار نفر در بخش دولتی خدمات مشاوره دریافت کردند.
مدیر بهزیستی شهر تهران در بخش دیگر از سخنان از اجرای طرح غربالگری بینایی و شنوایی خبر داد و گفت: امسال 237 هزار کودک در بخش بینایی و 32 هزار و 466 کودک در بخش شنوایی مورد تست قرار گرفتند تا با شناسایی زودهنگام و درمان از معلولیت ها جلوگیری شود.
فاضلی نژاد با اشاره به مراکز ترک اعتیاد معلولان گفت: امسال چهار هزار و 760 معتاد در 98 مرکز درمانی غیردولتی و یک هزار و 200 نفر در مراکز درمانی دولتی خدمات دریافت کردند.
وی همچنین با بیان اینکه امسال مردم پایتخت سه میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی را به مددجویان بهزیستی اهدا کردند افزود: با وجود شرایط سخت اقتصادی مردم و خیران کمک های خویش را از نیازمندان دریغ نکردند و با مشارکت آگاهانه خویش در کنار بهزیستی همچنان ایستاده اند.
وی افزود: مردم می توانند کمک های خویش را به شماره حساب 2173451374001 بانک ملی ایران و شماره کارت 6037991899659641 واریز کنند تا صرف خدمات رسانی به مددجویان بهزیستی شود.
فاضلی نژاد با اشاره به مناسب سازی شهر تهران ویژه معلولان بیان داشت: شهرداری تاکنون اقدامات مناسبی جهت تردد افراد کم توان و معلولان در سطح شهر انجام داده است که امیدواریم استمرار داشته باشد.
مدیر بهزیستی شهر تهران ادامه داد: مناسب سازی شهر با استانداردهای جهانی فاصله دارد ولی امیدواریم با اهتمام مسئولان شهرداری شاهد اقدامات ارزنده تر در این زمینه و خدمات رسانی مناسب به معلولان باشیم.
وی با تاکید بر اینکه بهزیستی با رویکرد آموزشی و آگاهی بخشی در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیت در حال ارائه خدمات است، ابراز داشت: این مجموعه با بخش خصوصی، خیران و سازمان های مردم نهاد برنامه های مختلف فرهنگسازی را پیگیری می کند.
فاضلی نژاد همچنین از فعالیت 550 مهدکودک در شهر تهران زیر نظر بهزیستی خبر داد و گفت: 10 هزار مربی، کمک مربی و مدیر در این مراکز خدمات علمی و آموزشی به کودکان ارائه می کنند.
وی بیان داشت: همچنین 40 مرکز شبانه روزی نگهداری کودکان بی سرپرست، بدسرپرست و 2 مرکز شیرخوارگاه وجود دارد.
مدیر بهزیستی شهر تهران با بیان اینکه 22 هزار مددجوی بهزیستی مستمری دریافت می کنند گفت: سال گذشته شاهد افزایش سه برابری مستمری بودیم که امیدواریم در سطوح بالای تصمیم گیری سال آینده نیز مبلغ مستمری ها افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: 80 مرکز روزانه و شبانه سالمندان و معلولان در شهر تهران فعال است که درصدد ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات هستیم.
تهرام/8138//6139

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال