دانشگر: آرزویم قهرمانی با استقلال در ایران و آسیا است

تهران- ایرنا- مدافع تیم فوتبال استقلال گفت: دوست دارم با استقلال قهرمان لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا شوم و با درخشش در ترکیب این تیم به تیم ملی برسم.

به گزارش ایرنا، «محمد دانشگر» شروع خوبی با استقلال نداشت اما پیشرفت این بازیکن در ترکیب استقلال به سرعت اتفاق افتاد و او حالا تبدیل به یکی از مردان کلیدی وینفرد شفر شده است.

مدافع بوشهری استقلال با خبرنگار ورزشی ایرنا مصاحبه ای را انجام داد که متن آن را در زیر می خوانید.
ایرنا: در بازی با العین یک گل زدی که داور آفساید گرفت و در دیدار با نساجی ضربه ات به تیرک خورد، ظاهرا در هفته های اخیر در گلزنی بدشانس بودی؟
نمی خواهم تلقین کنم آدم بدشانسی هستم و اتفاقا اعتقاد دارم خیلی خوش شانس هم هستم و اگر در بازی ها توپ هایم به گل تبدیل نمی شود شاید قسمت بوده است.

ایرنا: از آن دسته مدافعانی هستید که علاقه زیادی به شرکت در کارهای هجومی دارید؟
این یکی از خصوصیات فوتبالی من است و در هر تیمی بازی کرده ام علاقه به شرکت در حملات داشته ام البته نباید این نکته را فراموش کنم که سرمربی تیم نیز چنین اجازه ای را به من می دهد چرا که اگر مربی نخواهد و بگوید در کارهای هجومی شرکت نکن بیشتر به خط دفاعی کمک می کنم.

ایرنا: آیا وینفرد شفر اجازه حضور در کار های هجومی را به تو داده است؟
به عنوان یک مدافع اول از من خواسته است تا وظایف دفاعی ام را به بهترین شکل ممکن انجام دهم و بعد اجازه داده در هنگام ضربات ایستگاهی جلو بکشم و در کار های هجومی حاضر باشم.

ایرنا: بعد از پشت سر گذاشتن هفته‌های ابتدایی فصل که زیاد هم خوب نبود این روزها به مهره مهمی در ترکیب استقلال تبدیل شدید؛ نظر خودت در این مورد چیست؟
بازی کردن در استقلال سخت است و انتظارات همیشه از بازیکنانی که پیراهن این تیم را می پوشند بالا است، از روز اولی که به استقلال آمدم با خودم عهد بستم نهایت تلاشم را بکنم تا به بازیکن ثابت این تیم تبدیل شوم، در زندگی آدم جاه طلبی بوده و هستم و هیچ وقت جا نمی زنم و از ناامیدی نفرت دارم؛ بازیکنان بزرگی در فوتبال ایران بوده اند که به استقلال آمدند اما حضورشان در این تیم کوتاه بود و در نیم فصل و یا پایان فصل مجبور به جدایی شدند، اما من سعی کردم از سرنوشت آن ها درس بگیرم و با تمرین و تلاش فراوان روزهای بد را تبدیل به روزهای خوب کنم؛ فوتبالیستی بودم که با زحمت و تلاش زیاد به نقطه امروزی رسیده ام و حالا حالاها باید پیشرفت کنم.

ایرنا: در روزهایی که از تو انتقاد می شد شفر از تو حمایت کرد؛ این صحبت ها چقدر در پیشرفت تو تاثیر داشت؟
شفر نوع فوتبال مرا می شناخت و به من اعتماد داشت و همواره از من حمایت می کرد، بعد از بازی فصل گذشته با السد در لیگ قهرمانان آسیا و شکست در تهران؛ او با من حرف زد و گفت من از عملکرد تو راضی هستم و با قدرت به کارت ادامه بده؛ همان روزها به خودم می گفتم «تو به استقلال نیامده ای که این تیم را بعد از نیم فصل یا مدتی کوتاه ترک کنی بلکه آمده ای تا برای تیمی که برای حضور در آن لحظه شماری می کردی مفید باشی»، بنابراین تمرین هایم را چند برابر کردم و علاوه بر تمرینات گروهی به صورت اختصاصی به تمرین پرداختم تا بتوانم به فرم ایده آل مورد نظر خودم برسم و نظر شفر و هواداران استقلال را جلب کنم؛ برخی از بازیکنان نیز با من صحبت می کردند.

ایرنا: کدامیک از بازیکنان؟ در مورد چه چیزی با تو حرف می زدند؟
روزبه چشمی، فرشید باقری و پژمان منتظری با من درباره روزهای اول حضورشان در استقلال حرف می زدند و تجربیاتشان را در اختیارم می گذاشتند تا بتوانم به شرایط خوب برسم و لطف خدا نیز شامل حالم شد تا در سریع ترین زمان ممکن به وضیعت مطلوبی دست پیدا کنم.

ایرنا: آیا از عملکرد امروز خود راضی هستید و اینکه سقف رویای تو در استقلال چیست؟
تلاشم را می کنم تا مهره ای سودمند برای استقلال باشم و امیدوارم کادر فنی و هواداران نیز از عملکرد من رضایت داشته باشند اما در پاسخ به پرسش شما باید بگویم دوست دارم با استقلال قهرمان لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا شوم و با درخشش در این تیم به تیم ملی دعوت شوم.

ایرنا: استقلال در نیم فصل اول موفق نبود اما شرایط در نیم فصل دوم لیگ برتر متفاوت شد و امروز استقلال مدعی جدی قهرمانی است؟
خب مجموعه ای از اتفاقات پیش از شروع فصل برای استقلال رخ داد که باعث شد این تیم نتواند آن طور که می خواهد فصل را شروع کند اما ما به خوبی می دانستیم این تیم پتانسیل بالایی دارد و روز به روز پیشرفت می کند و حالا استقلال به تیمی تبدیل شده که مدعی جدی قهرمانی در لیگ برتر است.

ایرنا: چقدر به قهرمانی اسقلال در لیگ برتر امیدوار هستید؟
همه هم قسم شده ایم تا برای قهرمانی استقلال تا آخرین لحظه تلاش کنیم و مطمئن باشید برای تحقق این امر پا پس نمی کشیم؛ در حال حاضر چند تیم شانس قهرمانی دارند که یکی از آن ها استقلال است. تا چند روز پیش سپاهان صدر جدول بود اما در حال حاضر تیم اول لیگ برتر تغییر کرده است و به طور حتم این روند باز هم ادامه خواهد داشت.
سپاهانی که قهرمان نیم فصل اول شد با استقلال 10 امتیاز اختلاف داشت اما ما این اختلاف را جبران کردیم و حالا هم حتی با 1 امتیاز بالاتر در مکان دوم جدول قرار گرفته ایم.

ایرنا: شهرآورد نزدیک است و شرایط 2 تیم در جدول به شکلی است که هر دو نیاز به پیروزی دارند؟ در این مورد چه نظری دارید؟
به طور حتم یکی از حساس ترین شهرآوردهای سال های اخیر خواهد بود که هم استقلال و هم پرسپولیس برای قهرمانی نیاز به پیروزی و سه امتیاز کامل دارند و می خواهند به این مهم برسند.

ایرنا: به نظرت برنده این مسابقه چه تیمی است؟
همان طور که می دانید شهرآورد با تمام دیدارها فرق می کند و در این مسابقه مهم نیست کدام تیم در کجای جدول قرار دارد، بلکه هر تیمی که آماده تر باشد و کمتر اشتباه کند برنده مسابقه خواهد بود و امیدوارم شرایط در حساس ترین دیدار فصل به گونه ای پیش برود که بتوانیم با دست پر میدان را ترک کرده و هواداران استقلال را راضی به خانه بفرستیم.

ایرنا: در لیگ قهرمانان آسیا استقلال شرایط خوبی ندارد، می توانید از گروه خود صعود کنید؟
در بازی با العین امارات تساوی حقمان نبود و به ویژه در نیمه دوم یکی از بهترین نمایش های خود را ارائه دادیم اما بدشانسی همراهمان شد تا نتوانیم به پیروزی رسیده و سه امتیاز را به دست آوریم؛ در این مسابقه شرمنده هوادارانی شدیم که به استادیوم آمده بودند. ما هنوز شانس صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا را داریم و باید در مسابقات آینده طوری بازی کنیم که با کسب پیروزی راهی مرحله حذفی شویم.

ایرنا: به نظر خودت گلی که زدی درست بود؟
بارها فیلم این صحنه را تماشا کردم و فکر می کنم در آن لحظه عقب تر بودم و گلم درست بود اما در نهایت داور آن را آفساید اعلام کرد.
ورزشی**م.ت**3991**9118**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال