نتایج هفتمین کمیسیون صدور مجوز اسباب‌بازی اعلام شد

تهران- ایرنا- نتایج هفتمین نشست کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب‌بازی در سال 1397 از سوی دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی اعلام شد.

به ‌گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در این نشست 52 پرونده مورد بررسی و صدور رأی قرار گرفت که از این تعداد، 50 مورد ثبتی و دو نمونه خواستار مجوز تولید بودند.
از مجموع پرونده‌های ثبتی، 39 پرونده از نظر ثبت بدون مانع تشخیص داده شد که از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی‌ها، 8 نمونه در گروه آموزشی و کمک‌آموزشی 7 سرگرمی در گروه فکری، 24 مورد در گروه فرهنگی‌هنری قرار داشتند.
بر همین اساس در هفتمین نشست کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب‌بازی 11 پرونده نیز مجوز تولید دریافت کرد که از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی، دو اسباب‌بازی در گروه حرکتی مهارتی، هشت سرگرمی فکری و یک نمونه آموزشی و کمک‌آموزشی قرار داشت.
همچنین در این کمیسیون یک نمونه رای نیاورد و یک مورد دیگر نیز نیاز به بررسی بیشتر تشخیص داده شد.
اکنون اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های در 6 گروه‌ حرکتی مهارتی، آموزشی و کمک‌آموزشی، فکری، فرهنگی‌هنری، کمک‌درمانی، الکترونیکی و رایانه‌ای مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌گیرد.
دبیرخانه شورای نظارت با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی و اسباب‌بازی‌های جدید و در سال حمایت از تولید ملی و کالاهای ایرانی اقدام به تهیه فهرستی از اسباب‌بازی‌های جدید برای آگاهی جامعه صنعت اسباب‌بازی کرده است که از طریق رسانه‌های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
هدف از این کار، معرفی طراحان اسباب‌بازی که اغلب جوانان هستند به جامعه تولیدکنندگان است تا این معرفی، سرآغاز کار جدید و افزایش تولیدات ارزنده داخلی در کشور باشد امری که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم افزایش ابتکارات تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مدنظر قرار گیرد.
علمی*9294* 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال