پیکر مرزبان شهید در بانه تشییع شد

سنندج - ایرنا - پیکر مطهر شهید مرزبان، گروهبان یکم ابوذر حمزه کرد خوردی روز دوشنبه بر دوش مردم و مسئولان شهرستان بانه تشییع شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این آیین با حضور جمعی از خانواده های شهدا، ایثارگران، نیروهای نظامی و انتظامی، مردم و مسئولان بانه برگزار و پیکر این شهید پس از تشییع برای خاکسپاری به ملایر استان همدان زادگاه این شهید همام منتقل شد.
شهید ابوذر حمزه کرد خوردی یکی از مرزبان هنگ مرزی بانه بود که شامگاه یکشنبه در درگیری با افراد مسلح ناشناس در حین گشت زنی در منطقه مرزی سرداب بانه به شهادت رسید.
امام جمعه بانه در این آیین با تجلیل از جایگاه رفیع شهادت در دفاع از میهن اسلامی و ارزش های والای دین مبین اسلام گفت: شهدا میراث ماندگار جامعه اسلامی هستند و از آنان به عنوان اسطوره های فداکاری و ایثار یاد می شود.
ماموستا عبدالله حیدری با بیان اینکه درجه والای شهدا نصیب هر کسی نمی شود، افزود: روح پاک شهدا تا ابد در بهشت جاودانه خواهد ماند و از آنان به عنوان الگوی ارشمند نسل جوان یاد می شود.
به گزارش ایرنا در آبان ماه سال 96 نیر سرباز هنگ مرزی بر اثر انفجار مین در منطقه مرزی میشیاو بانه به شهادت رسید و همچنین در آذر امسال نیز فرمانده پاسگاه مرزی بروشکانی در درگیری با مترددان مرزی به شهادت رسید.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469 / 3034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال