اتحادیه آفریقا خواستار گفتمان ملی برای پایان بحران الجزایر شد

تهران – ایرنا – پایگاه اینترنتی 'میدل ایست مانیتور' نوشت: 'موسی فکی محمد' رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا طی بیانیه ای برای پایان بحران الجزایر خواستار گفت وگوی ملی در این کشور شد.

به گزارش امروز (دوشنبه) ایرنا، این پایگاه اینترنتی به نقل از 'فکی' افزود: اتحادیه اروپا از نزدیک تحولات در الجزایر را پیگیری می کند.
وی در این بیانیه خبری، خواستار گفتمان ملی برای رسیدن به یک توافق در الجزایر شد تا اصلاحات در این کشور به صورت دقیق در فضایی آرام، با ثبات و پایدار اجرا شود.
فکی در این بیانیه از تظاهرات صلح آمیز مردم الجزایر و همچنین تصمیم 'عبدالعزیز بوتفلیقه' رئیس جمهوری این کشور برای انصراف از نامزدی در انتخابات الجزایر تقدیر کرد.
در روزهای اخیر هزاران الجزایری در استان های مختلف این کشور با برگزاری تجمع و تظاهرات، خواستار کنار رفتن نظام حاکم و ایجاد تغییرات اساسی در ساختار سیاسی الجزایر شده اند.
از سوی دیگر رئیس حزب کارگران الجزایر خواستار تشکیل کمیته های مردمی برای گفت وگوهای سیاسی در راستای حل مطالبات مردمی شد؛ وی با اشاره به تظاهرات جمعه گذشته در الجزایر، از حضور 20 میلیونی مردم این کشور در صحنه تظاهرات مبتنی بر آمار خبر داد.
همچنین گزارش هایی در مورد به تاخیر انداختن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر با مخالفت شدید مردم الجزایر روبرو شده است. انتخابات الجزایر قرار بود در 28 آوریل (8 اردیبهشت 97) برگزار شود، اما برای مدت نامعلومی به تعویق افتاده است.
بوتفلیقه رئیس جمهور 81 ساله الجزایر در سال 2013 دچار سکته مغزی شد و به این دلیل کمتر در صحنه سیاسی حضور پیدا می کند.
وی از سال 1999 تاکنون به مدت چهار دوره متوالی قدرت را در این کشور در دست داشته و اکنون نیز برخی احزاب و شخصیت های الجزایری خواستار نامزدی مجدد وی برای انتخابات آینده هستند.
خاورم**3234**1275

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال