آیت الله نوری همدانی:

اختلافات داخلی در سیاست خارجی منعکس نشود

قم- ایرنا- آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: معتقد هستم اختلاف داخلی و انتقادات نباید در سیاست خارجی منعکس شود، چراکه موجب سوء استفاده دشمن خواهد شد.

به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، آیت الله نوری همدانی روز دوشنبه در دیدار وزیر امور خارجه افزود: درمقابل دشمن باید وحدت خود را حفظ کنیم و از اختلاف جلوگیری نماییم؛ امام راحل فرمودند: «هرجا اختلاف باشد، دشمن از همان راه ورود پیدا خواهد کرد.»
وی در ادامه گفت: آنچه در سیاست خارجی باید توجه شود سه اصل عزت، حکمت و مصلحت است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم می باشد و الحمد لله در این مسیر گام برداشته می‌شود.
آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: سیاست ما بر اساس فرهنگ قرآنی و اسلامی است و بر این اساس با دنیا به غیر از آمریکا و اسرائیل غاصب ارتباط داریم و طبق همان سه اصل باید داشته باشیم؛ اما اعتماد با ارتباط فرق دارد هیچگاه نباید اعتماد کرد چون طبق آیات قرآن هیچگاه کفار با ما کنار نخواهند آمد چون خوی سلطه گری و استعمار در وجود آنها می‌باشد.
وی گفت: در موضوع برجام دیدیم آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و اروپا هم جرات مخالفت ندارد لذا باید محکم باشیم و مقابله کنیم چون اندکی نرمش موجب باج خواهی و زیاده طلبی خواهد شد و رهبر معظم هم فرمودند: «هرجا نرمش نشان دادیم ضرر کردیم و اعتماد مجدد به آمریکا نباید باشد.»
این مرجع تقلید ادامه داد: امروز عربستان با پول آمریکا و اسرائیل غاصب و انگلیس با پول و تبلیغات وسیع، اسلام هراسی و شیعه هراسی و ایران هراسی راه انداخته اند، وزارت خارجه باید چهره حقیقی اسلام و تشیع را به دنیا نشان دهد.
آیت الله نوری همدانی افزود: ما معتقد هستیم مسئولان وزارت خارجه افراد متدین و خیرخواه و پرتلاش هستند که ما تشکر می‌کنیم و حمایت می‌نماییم، رهبری فرمودند: «آقای ظریف آدم متدینی هستند» که برای ما حجت است.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد.
1175 / 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال