آیت الله صافی گلپایگانی دردیدار وزیر امور خارجه:

ارتباط ایران با جهان اسلام باید قوی همراه با حفظ عزت باشد

قم- ایرنا- آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید گفت: اینجانب همیشه توصیه داشتم که با همسایگان و جهان اسلام باید ارتباطی قوی همراه با حفظ عزت و منافع خود داشته باشیم و می‌توانیم به تمام کشورهای جهان، صلح و صفا و مهربانی را عرضه کنیم.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله صافی گلپایگانی، وی روز دوشنبه در دیدار وزیر امور خارجه، ضمن مسالت قبولی زیارت عتبات عالیات توسط هیات ایرانی در سفر به کشور عراق افزود: این سفر، بسیار مفید و با برکت برای هر دو کشور دوست و ولایی ایران و عراق بود. امیدواریم این گونه سفرها در منطقه تداوم پیدا کند و همگان از آثار و برکات آن برخوردار شوند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در صدر هیاتی عالی رتبه، دوشنبه هفته گذشته به کشور عراق سفر کرد که در این سفر ضمن زیارت عتبات عالیات، دیدارهای مهمی نیز با مقام های کشور عراق داشت.
آیت الله صافی گلپایگانی همچنین با اشاره به لزوم به کارگیری منطق و تدبیر در سیاست خارجی گفت: با کشورهایی مانند مصر، مراکش و اردن که مردم آن دوستدار اهل بیت(ع) هستند، باید رابطه قوی داشته باشیم. آنچه در سیاست داخلی حائز اهمیت است سیاست معقولانه می‌باشد که در سایه منطق، تدبیر و درایت می‌توانیم عزت کشور اسلامی ایران را در جهان بیشتر کنیم.
آیت الله صافی گلپایگانی خطاب به وزیر امور خارجه گفت: بحمدالله درایت، سیاست و فعالیت‌های شما در وزارت خارجه، همواره مورد تایید مردم شریف بوده است و مردم ما به شما حُسن ظن و اعتماد دارند. زحماتی که شما و همکارانتان در این مدت تحمل کرده‌اید و ان‌شاء الله در آینده اهتمام بیشتری خواهید داشت، مورد رضایت ملت ایران می‌باشد. ما نه تنها با دوستان، بلکه با دشمنان نیز می‌توانیم با عقلانیت و حفظ عزت و منافع کشور در ارتباط باشیم.
وی همچنین با اشاره به حادثه تروریستی و دردناک نیوزیلند، ضمن تسلیت به خانواده‌های عزادار و مسلمانان جهان، تصریح کرد: این فاجعه بسیار تاسف‌بار بود. واکنش مناسب وزارت امور خارجه و مواضع مشترک کشورهای اسلامی، می‌تواند در کاهش این گونه حوادث مثمرثمر باشد.
مهاجمانی مسلح روز جمعه گذشته با حمله به دو مسجد در شهر کرایست چرچ نیوزیلند، مردم و نمازگزاران را به گلوله بستند. در این حادثه که یکی از افراد مهاجم آن را به صورت زنده در صفحه فیس‌بوک خود منتشر می کرد، 50 نفر کشته و نزدیک به 50 تن زخمی شدند.
این مرجع تدر ادامه با اشاره به وضعیت نابسامان اقتصادی، اظهار کرد: وضعیت کنونی اقتصاد، بسیار ناراحت‌کننده است. مردم شریف و نجیب ما، امروز با مشکلات زیادی روبرو هستند که به نظر ما می‌توان با سیاست‌های خوب و مفید و روابط سازنده، این مشکلات را رفع نمود؛ وظیفه مسئولان در این باره بسیار سنگین است و امیدوارم که شما بتوانید در این عرصه هم موفق باشید.
در ابتدای این دیدار، محمدجواد ظریف، گزارشی از سفر هیات ایرانی به عتبات عالیات و نیز برنامه‌های این وزارتخانه ارائه داد.
وزیر امور خارجه امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد.
1175 / 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال