بازتاب اظهارات رئیس جمهور در رسانه ها؛

رویترز: ایران آمریکا را تحت پیگرد قرار می دهد

تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز و برخی رسانه های خارجی اظهارات یکشنبه شب رئیس جمهوری اسلامی ایران را بازتاب داده و نوشتند:« حسن روحانی» می گوید که کشورش آمریکا را به دلیل اعمال تحریم ها تحت پیگرد قانونی قرار می دهد.

خبرگزاری انگلیسی رویترز در بازتاب اظهارات شامگاه یکشنبه دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در نشست شورای اداری استان بوشهر نوشت: رئیس جمهوری ایران گفت که تحریم های آمریکا علیه ایران «جنایت علیه بشریت است» و تهران علیه مقام های آمریکایی به دلیل ایجاد مشکلاتی برای کشور اعلام جرم می کند.
این رسانه افزود: روحانی در سخنانی که به طور زنده از تلویزیون دولتی ایران پخش می شد گفت تحریم های آمریکا بر ارزش ریال (پول ایران) تاثیر گذاشته و تورم را افزایش داده است. اما دولت بر این مشکلات فائق خواهد آمد.
تارنمای یورونیوز، شبکه خبری راشاتودی روسیه و عرب نیوز نیز گزارش رویترز درباره اظهارات رئیس جمهور را بازنشر کرده اند.
خبرگزاری روسی اسپوتنیک روسیه نیز نوشت:رئیس جمهوری ایران ضمن اعلام پیگرد قانونی آمریکا به دلیل تحریم ها خاطرنشان کرد که محدودیت های آمریکا ارزش ریال را کاهش داده است هرچند که این کشور بر چنین مشکلاتی غلبه خواهد کرد.
اسپوتنیک یادآور شد:اوایل ماه جاری میلادی، کاخ سفید از معافیت هشت کشور خبر دادو گفت به آنها اجازه می دهد به خرید نفت خام از ایران ادامه دهند. این کشور پیشتر از این کشورها خواسته بود واردات نفت خود را کاهش دهند .
اسپوتنیک با استناد به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی نوشت: ایرنا فوریه گذشته گزارش داده بود که با وجود محدودیت ها، درامد ناشی از صادرات نفت ایران در 9 ماه اول سال جاری تقویم ایرانی 48.9 درصد بر اساس مقیاس سال به سال افزایش داشته است.
به گزارش ایرنا، دکتر روحانی در نشست شورای اداری استان بوشهر گفت با مقاومت باید به آمریکا بفهمانیم که مسیری که در پیش گرفته اشتباه است.
وی افزود: کسی که جلوی دارو و مواد غذایی را می گیرد، جانی است و دستگاه قضایی، باید سران آمریکا و طراحان تحریم را به خاطر جنایت علیه بشریت، در داخل و خارج تحت پیگیرد قرار دهد.
رئیس جمهور همچنین گفت: دشمنان ایران اسلامی و هیات حاکمه امریکا بدانند ما راهی را که رفته ایم درست و صحیح بوده است و قصد داریم با همه دنیا و آنهایی که می خواهند خوب و با احترام رفتار کنند مراوده داشته باشیم و اگر خدمت کنند ، فراموش نمی کنیم و اگر ظلم هم کنند در برابر آنها می ایستیم.
اروپام**9158/1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال