در 24 ساعت گذشته صورت گرفت

امدادرسانی به 2528 نفر گرفتار طوفان در خراسان جنوبی

بیرجند- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: 2 هزار و 528 نفر حادثه دیده بر اثر وزش طوفان 24 ساعت گذشته در استان توسط امدادرسانان این جمعیت امدادرسانی شدند.

محمدرحیم شهریاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این مدت امداد رسانی به 377 گفتار سیلاب و آبگرفتگی، 23 نفر حوادث جاده ای و یک نفر شهری انجام شد.
وی اظهار داشت: در مدت یاد شده با توجه به وزش باد شدید و وقوع سیلاب در برخی از شهرستان های استان، دوهزار و 218 نفر اسکان داده شدند.
وی گفت: در 24 ساعت گذشته 27 مورد حادثه به هلال احمر گزارش شد که 14 مورد سیل و آبگرفتگی، 6 مورد جاده ای، 6 مورد توفان و یک مورد امور شهری بود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در ادامه با بیان این که در این مدت 45 تیم عملیاتی اعزام شده اند، یادآور شد: 136 نیروی عملیاتی در قالب 45 دستگاه خودروی عملیاتی به محل حوادث اعزام شدند.
ناپایداری های جوی 24 ساعت گذشته خراسان جنوبی قطع برق و مسدود شدن تعدادی از مناطق و محورهای مواصلاتی استان را در برداشت.
باد خیلی شدید، طوفان و گرد و خاک با سرعت 100 کیلومتر در ساعت، شب و روز گذشته (یکشنبه) برخی از مناطق استان را درنوردید. این طوفان بیشتر شهرستان های فردوس، سرایان، طبس خوسف، دیهوک، خضری، بیرجند، زیرکوه و بشرویه را فراگرفت.
3215 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال