هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

به پیشباز نوروز

تهران- ایرنا- شوربختانه در میان خودی‌ها هم بعضی‌ها در بیشتر مواقع هر مسئله‌ای مربوط به زندگی ملت ایران را به کشمکش‌های شخصی- گروهی و جناح‌های سیاسی مربوط می‌کنند و توان مقابله با رفع تحریم‌های تحمیل‌شده بر ملت ایران را در چنین شرایط دشواری به چالش می‌کشند.

روزنامه شرق در یادداشتی به قلم هارون یشایایی، آورده است: زمستان با همه سردی و سرمای خود آبستن بهار است. با طلیعه نوروز زمستان را پشت سر می‌‌گذاریم. سالی که بر ملت ایران گذشت، سالی سخت و پرفرازونشیب بود. با این همه زندگی جاری و امید باقی است. در این سال‌ها و در این سال، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان نماینده سرمایه‌داری لجام‌گسیخته آمریکا برای اثبات سلطه و قدرت‌نمایی خود تحریم‌های ناروا علیه دولت و ملت ایران روا داشته و قراردادی را با اعتبار جهانی و امضای رهبران قانونی آمریکا «برجام» زیر پا گذاشته و برای ضربه‌زدن به اقتصاد ایران و اعمال فشارهای گوناگون بر مردم ما از هیچ اقدامی فروگذار نکرده است.

از سوی دیگر شاهزاده‌های سعودی در توافق با شیخ‌نشین‌های خلیج‌فارس که زندگی اقتصادی آنها در دهه‌های اخیر با سوءاستفاده از شرایط پیش‌آمده از توانایی‌های اقتصاد ایران تغذیه کرده و امروزه به جایی رسیده‌اند که با تکیه بر وعده‌های دونالد ترامپ پایگاه‌های نظامی خود را در خلیج‌فارس به رخ می‌کشند...! و در پیچیده‌ترین مسائل منطقه بی‌آنکه منشأ اثر باشند مداخله فرصت‌طلبانه و خودنمایی می‌کنند و در میان این همه هیاهو بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل که آشکارا دچار خودبزرگ‌بینی شده و با تهدید علنی در به‌آتش‌کشیدن کشتی‌های نفت‌کش ایران در آب‌های بین‌المللی لاف در تنهایی خود می‌زند...!‌و از موضعی نژادپرستانه و خلاف تمام اصول اعتقادی دین یهود و مصوبات سازمان‌های جهانی و با استمرار اشغالگری در سرزمین‌های مردم فلسطین، برخوردار از حمایت آمریکا و دست‌نشانده‌های «ایپک» و ارتجاعی‌ترین حکومت‌های عربی و سکوت بعضی کشورهای اروپایی، بی‌رحمانه مردم فلسطین و غزه را بمباران می‌کند و خود را جوابگوی هیچ‌کس نمی‌داند...! ولی بی‌تردید جهان چنین که آنها می‌خواهند، نخواهد ماند.

شوربختانه در میان خودی‌ها هم بعضی‌ها در بیشتر مواقع هر مسئله‌ای مربوط به زندگی ملت ایران را به کشمکش‌های شخصی- گروهی و جناح‌های سیاسی مربوط می‌کنند و توان مقابله با رفع تحریم‌های تحمیل‌شده بر ملت ایران را در چنین شرایط دشواری به چالش می‌کشند. گفتنی است با وجود هجوم بی‌وقفه بلندگوهای معاند در شبکه‌های جهانی و ارتباط‌های بی‌منطق دنیای مجازی برای ترساندن مردم و خود را متولی آنها دانستن، هیچ‌کس در ایران گوشش بدهکار آنها نیست و با تحمل و سازگاری با مشکلات زندگی، خانواده‌های ایرانی در هر قوم و قبیله‌ای خود را آماده پیشباز از نوروز و شکفتن بهار می‌کنند و باشد که با شادمانی نوروز و آمدن بهار و سبزی طبیعت و تفضل خداوند چراغ راه مردم ایران برای روزهای شادمانی و آسایش خیال باشد.

*منبع:روزنامه شرق،1397،12،27
**گروه اطلاع رسانی**1893**9131

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده*
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال