پسران سالخورده به بازار آمدند

تهران- ایرنا- مجموعه داستان «پسرانِ سالخورده» با نگرشِ اخلاق‌گرایانه به پدیده‌ها و رویدادهای اجتماعِ امروزِ ایران، نوشته حسام‌الدین مطهری از سوی نشر اسم منتشر شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا اثر جدید حسام‌الدین مطهری با نام «پسرانِ سالخورده» در قالب مجموعه داستان به همت نشر اسم منتشر و روانه کتابفروشی‌ها شد.
این مجموعه داستان دارای مضامین رویارویی با خود، مقاومت برابرِ عُرف و شکست‌پذیری انسان برابر اجتماع است و به گفته نویسنده، هر یک از این داستان‌ها دریچه‌ای است رو به یک جهانِ داستانی و نگرشِ اخلاق‌گرایانه به پدیده‌ها و رویدادهای اجتماعِ امروزِ ایران.
داستان‌های پسرانِ سالخورده خرده‌روایت‌هایی درونی-روانی هستند و بیش از آنکه راویِ یک بُرشِ زمانی باشند، تصویرهای پرجزئیاتی را از یک جهان ارائه می‌کنند.
پسرانِ سالخورده دومین مجموعه‌داستان و چهارمین اثرِ داستانیِ حسام‌الدین مطهری است. او پیشتر رمان‌های «کلت45» و «تذکرۀ اندوهگینان» و یک مجموعه داستان به نام «درختِ بِه» را منتشر کرده است.
در بخشی از این کتاب می خوانیم: « انگاری تمام تنش را با کاغذ آنقدر برش دادند، آنقدر برش دادند که زجرکُش شده. زخم‌های سطحی اما زیاد. این را ببین.
پاکت پلاستیکی بزرگی گرفت سمت بازپرس. بازپرست یقۀ پیرهنش را ول کرد و دو دستی پلاستیک سرد و خونی را گرفت. پر از کاغذهای خونی.
– این چه کثافتی‌ست دیگر؟
– دستنوشته‌هایش… یا چه بگویم؟ آلت قتاله.»
این اثر در 136 صفحه نوشته شده است.
فراهنگ**3009

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال