فراکسیون چپ های آلمان:

دولت آلمان مسئول وقوع حملات خشونت بار علیه مهاجران است

تهران - ایرنا - روزنامه بیلد آلمان به نقل از سخنگوی فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان نوشت: مسئولیت وقوع حملات مجرمانه علیه مهاجران و پناهجویان، با دولت و احزاب حاکم این کشور است.

به گزارش ایرنا، این نشریه شنبه شب اعلام کرد نهادهای مرتبط با مهاجران در سال گذشته موارد متعدد اقدامات مجرمانه آلمانی ها علیه مهاجران و پناهجویان از جمله آزار، توهین، ایراد خسارت به دارایی، ضرب و شتم و قتل را ثبت کرده اند.
این آمار به درخواست فراکسیون چپ ها در پارلمان و از سوی وزارت کشور آلمان منتشر شده است.
براین اساس اکثر قریب به اتفاق این موارد (1775 مورد) در خارج از محل سکونت و یا اقامت این افراد و 173 مورد نیز علیه این اماکن به وقوع پیوسته و بر اثر این اقدامات مجرمانه 315 نفر زخمی شده اند.
در همین رابطه «اولا یلپکه» سخنگوی فراکسیون چپ ها در بوندستاگ (پارلمان آلمان) گفت: اقدامات خشونت بار و تهدیدهای مسلحانه علیه مهاجران هر روز در آلمان رخ می دهد.
به گفته وی مسئول این اقدامات نه تنها احزاب راست افراطی مانند «آلترناتیو برای آلمان» و دیگر احزاب هستند که تفکرات نژادپرستانه را گسترش می دهند بلکه دولت ائتلافی نیز مقصر است زیرا تلاشی برای مقابله با تفکر غلط «جنایتکار» و «اهریمن جلوه دادن» مهاجران و پناهجویان انجام نمی دهد.
این در حالی است که در سال 2017 میلادی آمارها از وقوع 1903 مورد اقدام خشونت بار علیه مهاجران و پناهجویان و 312 مورد به محل زندگی آنها حکایت دارد.
این میزان در سال 2016 حتی بیشتر نیز بوده است به طوری که در این سال 2561 مورد حمله خشونت بار به افراد و 995 مورد حمله به محل سکونت آنها از سوی آلمانی ها رخ داده است.
احزاب چپ آلمان رفتار تهاجمی علیه پناهجویان را نتیجه نفرت ‌پراکنی علیه بیگانگان در افکارعمومی می‌دانند و از سیاست‌های احزاب حاکم، حزب دموکرات مسیحی (حزب صدراعظم آلمان) و حزب وزیر کشور، حزب سوسیال مسیحی انتقاد می‌کنند.
اروپام**6143**2040

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال